Reklama

Dobrze Wiedzieć!Zdrowie

Gdzie i jak kupić soczewki kontaktowe w Internecie ?

Reklama

Pierwsze soczewki kontaktowe kupuje się zazwyczaj stacjonarnie, w salonie optycznym. Zakup poprzedzony jest badaniem wzroku i jak najstaranniejszym doborem odpowiednich soczewek. Potem, jeśli klient dotąd soczewek nie nosił, otrzymuje on pomoc i instruktaż dotyczący ich zakładania i zdejmowania.

Reklama

Od tej pory można już kupować kolejne soczewki w Internecie, na przykład w sklepie twojesoczewki.com. Czy taka forma zakupu soczewek jest bezpieczna i godna polecania?

W Internecie kupujemy już niemal wszystko, a więc również to, co wiąże się ze zdrowiem. Zaletą takich zakupów jest wygoda, brak kolejek, a także ceny – często niższe niż w sklepach stacjonarnych. Na dostawę trzeba jednak poczekać i dodatkowo za nią zapłacić, jeśli zakup nie jest objęty darmową dostawą. Potem bywa niekiedy problem z odbiorem, jeśli przesyłkę ma dostarczyć kurier. Gdy towar ma być dostarczony do paczkomatu lub jakiegoś punktu odbioru, np. sklepu, trzeba się tam po niego pofatygować. Wszystko ma więc swoje zalety, ale i wady.

Zakupy w salonie optycznym

Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Jedni wolą kupować stacjonarnie, inni on-line. Jeżeli salon optyczny jest położony w pobliżu albo jest do niego dobry dojazd (wraz z miejscami parkingowymi – dla kierowców), ta forma zakupu soczewek jest szczególnie chętnie wybierana. Decyduje o tym m.in. możliwość zasięgnięcia na miejscu fachowej porady, o ile w salonie pracuje okulista lub optometrysta.

Soczewki kontaktowe w salonie optycznym dostępne są przy tym od ręki, bez czekania na dostawę. Zdarza się jednak, że asortyment danego salonu jest ograniczony lub też zabrakło akurat soczewek konkretnej firmy i o konkretnych parametrach, bo je po prostu wykupiono i salon czeka na dostawę nowych.

Ceny w salonie są wyższe niż w sklepie internetowym. Decydują o tym koszty personelu i lokalu. Warto je porównać, bo dla niektórych różnica może być na tyle znacząca, że przesądzi o formie zakupu.

Zakupy na aukcjach internetowych

Kto zna parametry swoich soczewek, ma ulubionego producenta i szuka najniższej ceny, ten chętnie kupuje soczewki miesięczne na aukcjach internetowych. Może to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, a więc nie na ostatnią chwilę, aczkolwiek zawsze istnieje ryzyko, że sprzedający nie będzie się kwapił z wysyłką i soczewki nadejdą z opóźnieniem. Do czasu ich nadejścia trzeba więc będzie zadowolić się okularami.

Aukcje internetowe mają i tę wadę, że kupujący zdany jest na opinie o sprzedawcy i swoje do niego zaufanie. Można się na tym „przejechać”, kupując produkt niższej jakości, niż podano w jego opisie. Owszem, istnieje zawsze droga reklamacyjna, ale czy o to chodzi? Kto kupuje np. soczewki jednodniowe, ten chce je mieć na czas i zakładać bez obaw, że ich stan spowoduje jakieś zagrożenie dla oczu. Podobno chytry dwa razy traci, więc decydowanie się na aukcyjną taniochę powoduje niekiedy straty zamiast oszczędności.

Soczewki ze sklepu internetowego

Zdecydowanie pewniejszą formą zakupu soczewek kontaktowych w Internecie jest wybór specjalistycznego sklepu internetowego, zwłaszcza należącego do firmy, która prowadzi również salony optyczne. Taki sprzedawca na pewno nie jest firmą-krzakiem, toteż soczewki nabyte u niego to produkt z gwarancją oryginalności i jakości.

W dobrych sklepach zdarzają się ponadto częste promocje, dzięki którym można sporo zaoszczędzić, a zakupy bywają zwalniane z opłaty za przesyłkę. Nierzadko pracują tam specjaliści, którzy mogą przez Internet lub telefonicznie służyć klientowi pomocą i radą.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close