Gazeta Prawna: Nie ma brzydszego miasta niż Legionowo…

Fot. arch. Legio24.pl

Gazeta Prawna, jeden z największych ogólnopolskich dzienników postanowił przyjrzeć się miastu Legionowo. Choć kanwą napisania artykułu były ostatnie wydarzenia związane ze śmiercią Rafała, to jednak autorka tekstu spojrzała na stolicę powiatu legionowskiego trochę szerzej. Opisała historię miasta i jego obecną sytuację. Trzeba przyznać, że obraz wypadł gorzej niż fatalnie.

„…Legionowo to nie tylko brzydkie, bezrobotne miasto, ale także trudne do przejechania. I nie chodzi tylko o mnogość rond i rondek, które mają w zamyśle spowalniać ruch i go udrażniać, ale przede wszystkim o tory, które dzielą miasto na cztery części. Porżnięte tymi torami miasto nie jest jednym organizmem. Dzieli się na kwartały, dzielnice i enklawy. Adresy, które wyznaczają status społeczny ich mieszkańców. Determinują ich teraźniejszość i przyszłość…” – pisze w swoim artykule Mira Suchodolska, podobno mieszkanka Legionowa.

Czytając artykuł Gazety Prawnej, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że autorka poprzez swój tekst, który wiele osób odbierze jako subiektywny, oskarża władze miasta i powiatu o wysokie bezrobocie, źle zorganizowany ruch uliczny, czy o to, że zapomniały o młodych ludziach. Przede wszystkim jednak kładzie kres oficjalnemu wizerunkowi miasta…

Artykuł Gazety Prawnej można przeczytać klikając TUTAJ

/red/

23 razy komentowano artykuł "Gazeta Prawna: Nie ma brzydszego miasta niż Legionowo…"

 1. to wyprowadzić się z tak brzydkiego miasta i zamieszkać w przepięknym ndm,wołominie,piasecznie czy jeszcze jakimś innym pięknym zakątku naszej wspaniałej ojczyźnie narzekaczy. bezrobotni,rozgrzebane inwestycje,nieudolny prezydent i samorządowcy,brud smród i korniki.ECH polacy. RĘKAWY ZAKASAĆ I DO ŁOPATY!!! W DUPACH SIĘ POPRZEWRACAŁO OD TEGO DOBROBYTU !!! WSZYSCY NARZEKAJĄ NA ILOŚĆ MARKIERÓW W LEGIONOWIE ,A NA CO DZIEŃ PEDAŁUJĄ 4 RAZY W TYGODNIU DO BIEDRONKI. LEGIONOWO JEST PIĘKNE !!! I NIE WYPROWADZIŁ BYM SIĘ Z STĄD NIGDZIE INDZIEJ. arcik

 2. Bo artykuły Wymazał w ogole nie są subiektywne…mhm ta jasne

 3. mieszkaniec | 01/04/2015, godz. 09:36 |

  Pani Mira
  “Nie ma brzydszego miasta niż Legionowo. W stare willowe dzielnice wbito połacie bloków z wielkiej płyty, z roku na rok wycina się drzewa, boiska zalewa betonem. To miasto, gdzie zburzono amfiteatr, by postawić hipermarket. Stado Biedronek pożera lokalny handel. ”

  Jakże trafne i celne. Nie wiem skąd pochodzi ta Pani i gdzie posiadła te informacje, ale w tych 3 zdaniach jest kwintesencja naszego miasta..

 4. W artykule brakuje jeszcze informacji, że Legionowo to miasto w którym ci którzy stanowią prawo, tolerują jego łamanie. PWK Legionowo wypowiada umowy odbiorcom, sądy orzekają że jest to niezgodne z prawem a miasto nie reaguje tzn. Nie dopełnia obowiązków służbowych w zajresie właściwego nadzoru właścicielskiego.

 5. Zapomnieli dodać, że Legionowo to miasto trwających w nieskończoność rozgrzebanych inwestycji. Tunel, dworzec PKP, galeria handlowa. To miasto powiatowe w którym nie ma szpitala jest za to ścieżka rowerowa na III parceli duma inwestycyjna 2014, którą nikt nie jeździ. To miasto niedokończonej rozgrzebanej DK61 kończącej się w centrum miasta. To miasto w którym zawsze ktoś jest winny a to rząd, a to PKP tylko nie Prezydent. A ktoś policzył już ile Biedronek mamy?

 6. ANDRZEJ P. | 25/03/2015, godz. 14:56 |

  Pani Mira pięknie to opisała.Tak się kończy propaganda sukcesu wygłaszana przez romka S.Powiatowe gazety powinny opublikować na swoich łamach ten tekst.Młodzi wyjeżdzają za chlebem .Na ich miejsce zjeżdzają różnej maści turyści ,którzy podatki płacą gdzie indziej.Niszczą przy okazji nasze drogi i zatruwają powietrze.

 7. Kwiatkowski z Legionowa | 25/03/2015, godz. 12:04 |

  Do tego artykułu przydałyby się zdjęcia naszych samorządowców, żeby bylo wiadomo komu to zawdzięczamy……

 8. Niepolełgy | 25/03/2015, godz. 10:27 |

  To ja może wam przypomnę, kto jest informatorem: “I on, Piotrek Biedka, mam napisać jak się nazywa”

  Gość wielokrotnie karany i z wyrokami. Pewnie na niego się cały świat uwziął… Uskarża się na prawo i lewo, przyszły elektorat kolejnego niedoszłego amatora prezydentury RP.

  Tak oto jest jak lemingi bezmyślnie idą i przyklepują głupotę drąc się mordercy itp. a po opublikowaniu są wielce oburzeni..

 9. Czemu atakujecie autorkę artykułu, mamy wolność słowa, czyż nie? Czyż może tylko mogą się wypowiadać obrońcy platfusów, grabców i farbowanych smogorzewskich? Wdług mnie to oni są winni miernej gospodarce w Legionowie, liczą się układziki i pełna własna kieszeń. A motłoch i tak się znajdzie i zagłosuje na baranów.

 10. !!!! to wyładowala swoje emocje kobieta. Skoro w tym Legionowie jest tak brzydko i źle to po co ludzie z ościennych miejscowości tak chętnie kupują tu mieszkania? A pani dziennikarzyna jak świetnie poinformowana o historii miasta, no prosze prosze. Informator musiał się nieźle przygotować żeby pomóc w napisaniu takich frazesów. Dawno nie czytałam tak wulgarnego i kłamliwego tekstu. Ale jak widać na śmierci chłopaka żerujac można pojechać po władzy, infrastrukturze i … torach kolejowych. Żenada, prostactwo i błoto.
  Kobieto, odłóż pióro dziennikarskie bo plamisz honor redaktorski !!!!

 11. Przykre ale prawdziwe , organizacja ruchu leży , mieszkańców z bloków z wielkiej płyty traktuje się jak zło konieczne , prace w urzędach niech ktoś spróbuje dostać-to zarezerwowane dla swoich… Zamiast rozszerzać rynek pracy w mieście to nieudolnie próbuje się majstrować przy komunikacji. Czy p.Prezydent chodząc na te wszystkie wspaniałe imprezy nie widzi że to te same twarze , dla przeciętnego mieszkańca zero propozycji. Mieszkam tu 36 lat i widzę że jak coś się uda to “my” a jak nie wyjdzie to “oni”

 12. … nie ma gorszego dziennikarza niż autorka tego pseudoartykułu.
  A skoro takie złe miasto i tacy źli mieszkańcy, to może jak chłopi Jagnę zapakujmy tą panią na taczki i z naszego miasta wywieźmy.

 13. Jacy dziennikarze – takie artykuły…
  W myśl przysłowia, że jak się chce psa uderzyć to i kij się znajdzie – taka idea przyświeca temu tekstowi.
  Żebym nie wychodził na ulicę i nie widział na własne oczy tego miasta to chyba bym wyemigrował albo się pochlastał 🙂
  Pani redaktorzyno, skoro to miasto takie obrzydliwe to nic nie stoi na przeszkodzie żeby pani nogi więcej tu nie postały.
  Wszyscy będą zadowoleni.

 14. Mira tobie to kut…sa chyba brakuje co?

 15. Mieszkam w Legionowie 35 lat i gdy tak patrzę na te władze które tym miastem zarządzają to ręce opadają. Przed wyborami obiecują cuda o potem znikają. Z motocyklistami którzy szaleją (dosłownie!) po centrum miasta Pan Prezydent ma wspaniały kontakt – co roku udziela im błogosławieństwa a skargi na to niebezpieczęństwo tłumaczy że motocykliści…..są w całej Polsce. Nie zrobili z tym nic od 5-7 lat. Megagłośne, całodniowe imprezy organizowane prze UM pod oknami w blokach, SM która tylko robi fotografie źle zaparkowanym samochodom, w lato codziennie do 1 w nocy pijackie śpiewy pod oknami (dosłownie) władz miasta czyli Urzędu Miejskiego, to powoduje że większość odbiera to miasto jako JEDNO WIELKIE BARACHŁO.

 16. Art bez żadnej wartości merytorycznej. Mieszkańcy doskonale wiedzą i widzą jak miasto zmienia się przez ostatnie lat a ta Panienka nie ma zielonego pojęcia o Legionowie.

 17. Niestety miałem nieprzyjemność czytać ten artykuł. Jestem trochę zniesmaczony tym jak Legionowo zostało w nim przedstawione. Mieszkam tu od 4 lat i jestem zupełnie przeciwnego zdania. Nie brakuje tu porządku i ładu. wszystko jest w miarę ogarnięte. Wiadomo na niektóre elementy nie da się wpłynąć. Nie jesteśmy w stanie “przesiedlić” ludzi, którzy za nic mają wspólne dobro wszystkich mieszkańców. Zastanawiam się z jakiego to “pięknego” miasta wywodzi się autorka tego “znamienitego” artykułu. Dobrym zwyczajem dziennikarza, a zarazem ukazaniem jego rzetelnego przygotowania do wykonywanego zawodu jest obiektywność i przygotowanie się do napisania artykułu. Jeżeli opieramy się tylko na naszych osobistych przemyśleniach i nie jesteśmy w stanie poświęcić odrobiny czasu na dokładne zbadanie tematu, poprzez chociażby rozmowy z mieszkańcami to niestety tak to się kończy. Ważne że Pani Mira dała krzykliwy tytuł bo jak wykazały badania 80% ludzi na tym kończy czytanie, a co jest w środku to już mało istotne. Pozdrawiam Legionowo!

 18. Autorka tego artykułu to zwykła dziennikarska hiena szukająca poklasku i próbująca wybić się na kontrowersji. Artykuł za to jest tendencyjny i bardzo niesprawiedliwy w zakresie opisu miasta Legionowa.

 19. Mieszkaniec L-wo | 24/03/2015, godz. 12:06 |

  Ten artykuł to jest kompletne nieporozumienie. Autorka, chyba nie była w markach, zielonce i innych brzydactwach. A ten tekst to chyba powstał z relacji tego menelstwa z Kozłówek i Sobieskiego rodziny i znajomych tego męczennika co to się zawiniątkiem udusił na własne życzenie i z głupoty. Można powiedzieć, że przez ostatni tydzień patologia zrobiła niezłą opinie miastu. A prezydent jeszcze chodzi z nimi na marsze.

 20. Grabiec i Smogorzewski, i banda PO to złodzieje. To odpowiedz czemu w Legionowie jest zle.

 21. legionowo brzydkim miastem? ZAPRASZAM NA WYCIECZKE PO MARKACH 🙂

 22. Jestem mieszkańcem okolicy Legionowa. Podczas ostatnich wyborów obserwowałem aktywność wyborczą kandydatów, m.ni. Pana Grabca. Nie mam o tym Panu zdania, ale wywodzi się On z PO. Niestety PO jest partią, która myśli tylko o sobie i nic dobrego w Polsce nie robi, ciekawe jak to się przekłada na rządzeniem Legionowa.

 23. Pani Mira Suchodolska ma nasrane we łbie. Dziękuję.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *