Football Dream Academy

Piłka nożna od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W odpowiedzi na rosnącą potrzebę rozwoju sportu i aktywności fizycznej, w styczniu br. w Wieliszewie rozpoczął działalność Uczniowski Klub Sportowy „Football Dream Academy”.

fot. UG Wieliszew

Młodzi piłkarze, którzy w ubiegłym sezonie z sukcesami reprezentowali Gminę Wieliszew trenują pod szyldem nowopowstałej akademii piłkarskiej. Dzięki systematycznej pracy, zaangażowaniu oraz nowoczesnym metodom szkoleniowym dzieci wspaniale się rozwijają  i szybko zdobywają nowe umiejętności. Aktualnie w wieliszewskiej akademii kształcą się zawodnicy z dwóch grup wiekowych – rocznik 2004 i młodsi oraz rocznik 2002 i młodsi. Piłkarze korzystają z infrastruktury sportowej Wieliszewa – treningi odbywają się na lokalnym stadionie oraz w Hali Sportowej.
System szkoleniowy FDA koncentruje się na umiejętnym łączeniu zabawy z nauką, co pozwala najmłodszym piłkarzom na wszechstronny i efektywny rozwój. Dostosowanie metod treningowych do potrzeb i oczekiwań dzieci powoduje, że najmłodsi adepci futbolu uczą się chętnie i z zaangażowaniem. Zajęcia treningowe koncentrują się na nie tylko na rozwoju sprawności ogólnej, kształtowaniu umiejętności współpracy w grupie oraz doskonaleniu techniki, ale również na opanowaniu zasad uczciwej i honorowej gry. Szkoleniowcem rocznika 2004 jest Emil Łotowski, który pracę z najmłodszymi rozpoczął w październiku 2011 i po niedługim czasie odnosił wraz z drużyną pierwsze triumfy. Aktualnie młodzi adepci futbolu nie spoczywają na laurach, kontynuują sezon halowy i przygotowują się do kolejnych wyzwań.
Trenerem rocznika 2002 jest Tomasz Kuba. W ubiegłym sezonie zawodnicy zanotowali debiut w Lidze Orliki U-11 i spisali się bardzo dobrze. Umiejętności piłkarzy są systematycznie sprawdzane podczas różnego rodzaju rozgrywek. Obecnie zawodnicy biorą udział w turniejach halowych i  niemal zawsze plasują się w czołówkach klasyfikacji.

Football Dream Academy zaprasza wszystkie chętne osoby do aktywnego spędzania czasu. Treningi prowadzone są na terenie Gminy Wieliszew:
• Hala sportowa
• Boisko przy ul. Modlińskiej 65 w Wieliszewie
• „orlik” przy ul. Szkolnej 10 w Skrzeszewie

Akademia prowadzi treningi dla chłopców /dziewcząt:

• Rocznik 2002 i młodsi  trener: Tomasz Kuba 668 808 379
• Rocznik 2004 i młodsi  trener: Emil Łotowski  506 102 005
• Akademia malucha dzieci w wieku 3 – 6 lat – zapisy pod numerem telefonu 506 102 005 (Emil Łotowski)

/UG Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Football Dream Academy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *