Finał XV edycji konkursu „Poznajmy się bliżej” rozstrzygnięty!

Po raz 15 w tym roku stołeczny wydział prewencji zorganizował konkurs pt. ” Poznajmy się bliżej” Wczoraj w Pałacu Młodzieży w Warszawie odbył się finał tego konkursu polegający na odegraniu dramy aktorskiej ” Ufam sobie”. W finale wzięło udział 15 trzyosobowych grup uczniowskich, reprezentujących poszczególne komendy rejonowe i powiatowe garnizonu stołecznego. Od lat w czołówce finałów plasują drużyny reprezentujące powiat legionowski. Tak było i tym razem. Szkoła Podstawowa z Wólki Radzymińskiej w składzie: Dawid Kotowski, Maciej Sochacki i Aleksander Radzicki po raz drugi z rzędu zajęła drugie miejsce!

Konkurs ten cieszy się zainteresowaniem młodzieży szkolnej i grona pedagogicznego. Jego celem jest spowodowanie zmniejszenia liczby zdarzeń o charakterze przestępczym oraz nieszczęśliwych wypadków, którymi ofiarami mogą stać się dzieci i młodzież. Skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół warszawskich i powiatów: mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, grodziskiego, nowodworskiego, legionowskiego, wołomińskiego i warszawsko-zachodniego.

Założenia konkursu zostały wpisane w „Bank Dobrych Praktyk” rządowego programu ograniczenia przestępczości i społecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”, jako przykład sprawdzonych i skutecznych działań profilaktycznych na rzecz dzieci i młodzieży.

info : podkom. Robert Szumiata Oficer Prasowy KPP w Legionowie


Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Finał XV edycji konkursu „Poznajmy się bliżej” rozstrzygnięty!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *