Finał IV Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Gminy Jabłonna

15:58, 27.06.2013 Aktualizacja: 22:10, 27.06.2013

W minioną niedzielę 23 czerwca 2013r. w gimnazjalnej hali sportowej w Jabłonnie miał miejsce finałowy turniej amatorskiej siatkówki sezonu 2012 - 2013. Zwycięzcą czwartej edycji jabłonowskiej ligi, z wynikiem 134 punkty, została drużyna - "Troskliwe misie".

Każda z czterech edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Gminy Jabłonna składała się z ośmiu turniejów odbywających się co miesiąc. Liga cieszy się dużym zainteresowaniem, każdego roku w rozgrywkach bierze udział około osiemdziesiąt osób.

Wynik IV edycji turnieju do ostatniego spotkania nie był przesądzony. Różnice w ilości punktów zgromadzonych przez drużyny były niewielkie, szczególnie walka o II i III miejsce była niezwykle emocjonująca. W turnieju finałowym startowały drużyny: TROSKLIWE MISIE; KABUM; DEMONY WIEJSKA GÓRKA; PiłkaNahali.pl; L 9 TEAM i KUCZKO TEAM. Liderem rozgrywek były Troskliwe Misie, które już po siódmym turnieju zapewniły sobie pierwsze miejsce uzyskując 120 pkt. Kolejne drużyny musiały ze szczególną determinacją stanąć na boisku ponieważ ich wyniki były wyrównane - Kabum (90 pkt.), Demony Wiejska Górka(90 pkt.) i PiłkaNahali.pl (80 pkt).

Finał Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Gminy Jabłonna należał do TROSKLIWYCH MISIÓW, które z dorobkiem 134 pkt. zajęły pierwsze miejsce. Drugie miejsce na podium należy do DEMONÓW WIEJSKA GÓRKA, które zakończyły turniej z wynikiem 106 pkt. Brąz zdobyła drużyna KABUM z dorobkiem 102 pkt. Gratulacje należą się również drużynie PiłkaNahali.pl, która z wynikiem 100 pkt. była poza podium, jednak zwyciężyła ósmy finałowy turniej. Wójt Gminy Jabłonna Olga Muniak razem z Małgorzatą Kowalską - prezesem LKS Lotos Jabłonna, wręczyły zwycięzcom IV finału Ligi puchary i medale ufundowane przez Gminę Jabłonna i Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim uczestnikom turnieju i kibicom, za stworzenie wspaniałej sportowej atmosfery.

V edycja rozgrywek planowana jest na październik 2013 r.