Reklama

Artykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Farba blond – najmodniejsze odcienie

Reklama

Blond to kolor pasujący do każdego rodzaju karnacji. Podstawowy podział farb blond dzieli je na odcienie zimne i ciepłe. Zimny blond będzie dobrze wyglądał z jasnymi, chłodnymi karnacjami, natomiast miodowy odcień blondu będzie się pięknie komponował z ciepłymi. Odpowiednie dobranie odcienia sprawi, że każda kobieta będzie wyglądała zjawiskowo w blondzie.

Reklama

Odpowiedni dobór farby do włosów – dlaczego jest istotny?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na koloryzację w salonie fryzjerskim, czy w domowym zaciszu, warto pamiętać o odpowiednim doborze farby do włosów. Przy podejmowaniu tej decyzji należy zwrócić uwagę na typ urody, do którego farba jest dobierana. Na rynku istnieje wiele odcieni farb blond, a więc nietrudno o pomyłkę

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane – chłodne blondy w szczególności będą pasować kobietom o niebieskich lub zielonych oczach. Nie oznacza to jednak, że posiadaczki ciepłej karnacji nie mogą sięgnąć także po zimne odcienie blondów. Działa to także w drugą stronę: chociaż ciepłe, miodowe blondy zalecane są raczej kobietom o ciepłej karnacji, nie oznacza to, że posiadaczki zimnej cery nie odnajdą się w tych odcieniach. Dobór odpowiedniego tonu farby do włosów jest kwestią indywidualną, o której nie należy zapominać.

Najmodniejsze odcienie blondu

  • Szwedzki blond – odcień jasnego, zimnego, wręcz lodowego blondu. Odcień ten charakteryzuje się brakiem niebieskiej poświaty, często występującej w przypadku zimnych blondów.
  • Bronde – to wracające do łask połączenie wielu odcieni blondów oraz brązów. Bronde to rozwiązanie chętnie wybierane przez posiadaczki cienkich pasm włosów, ponieważ właśnie ono nadaje włosom objętość.
  • Miodowy blond – to bardzo lśniący i ciepły odcień blondu. Można nakładać go także na ciemniejsze kolory włosów, nadając fryzurze delikatnych miodowych akcentów.
  • Popielaty blond – jest to jeden z najczęściej wybieranych odcieni z palety tak zwanych zimnych blondów. Pomimo swojej popularności jest kolorem trudnym do uzyskania, szczególnie na ciemniejszych kolorach włosów. Aby osiągnąć zamierzony efekt popielatego blondu, należy najpierw rozjaśnić włosy i pozbyć się żółtych tonów.

Jak przedłużyć trwałość farby do włosów?

Każda kobieta, której farba blond nie jest obca, wie doskonale, że aby utrzymać wymarzony odcień blondu, należy o niego dbać. Blond farby do włosów po czasie mają tendencję do zmieniania swojego odcienia – najczęściej dochodzi do ocieplenia, a tym samym do żółknięcia koloru. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy korzystać z szamponów oraz odżywek dedykowanych włosom po koloryzacji.

Dodatkowo zalecane jest korzystanie z tak zwanych fioletowych szamponów do włosów blond, które pomagają utrzymać kolor na dłużej. Warto zwrócić także uwagę, że wszelkie koloryzacje bardzo przesuszają i obciążają włosy, dlatego wskazana jest dodatkowa pielęgnacja olejami oraz maskami przeznaczonymi do włosów zniszczonych, które nawilżą i wzmocnią kosmyki – nawet najpiękniejszy kolor włosów nie będzie dobrze wyglądał, kiedy kondycja fryzury będzie naruszona.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button