Falstart Legionovii

14:11, 05.08.2014 Aktualizacja: 14:14, 05.08.2014

Pierwszy mecz w II Lidze Centralnej, który odbył się w sobotę (2.08) zakończył się porażką zespołu z Legionowa. Gospodarze z Kluczborka okazali się zdecydowanie lepsi od przyjezdnych i dzięki wygranej plasują się na trzecim miejscu w tabeli.

Niestety podopieczni Roberta Pevnika wrócili z Kluczborka z zerowym dorobkiem punktowym i bez zdobytej bramki. W pierwszej kolejce rozgrywek gospodarze wypadli lepiej o legionowskiej drużyny. Zawodnicy z Kluczborka wyszli na prowadzenie już w 25 minucie spotkania. Piotr Burski wykorzystał podanie Rafała Niziołka i strzelił celnie do siatki między nogami bramkarza Legionovii, Marcina Marcinkowskiego. W drugiej połowie meczu Legionovia próbowała zniwelować straty, ale to piłkarze MKS-u szybko podwyższyli stan meczu. Ponownie Burski zaskoczył obronę przyjezdnych i ulokował futbolówkę w bramce gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Legionovia musi szukać pierwszych punktów w kolejnym spotkaniu. Tym razem zmierzy się z liderem rozgrywek Zagłębiem Sosnowiec, który rozgromił w pierwszej kolejce Stal Mielec 4:1.

Składy

MKS Kluczbork: Rudnicki - Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Uszalewski - Niziołek, Arian - Hober, Swędrowski (64' Nowacki), Reinhard (67' Komor) - Burski (72' Kojder). Legionovia Legionowo: Marcinkowski - Wieczorek, Dankowski, Kominiak, Kovjenic (46' Kołodziejski), - Janusiński, Pavić, Wolski (46' Odunka), Broniszewski, Tlaga (62' Cesarek) - Tatara (71' Czapa). /Michał Machnacki/