Dzisiejsza sytuacja w Jabłonnie

Przez całą noc wały przeciwpowodziowe w gminie Jabłonna patrolowało 23 policjantów z CSP z Legionowa, 7 policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonnie, 20 żołnierzy z Legionowa, a od 4 rano dodatkowo 20 żołnierzy z Wesołej, 18 strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, 2 strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i mieszkańcy, którzy utworzyli patrole obywatelskie.

Około godziny 18 – 19 w środę doszło do podmycia wału na wysokości pól golfowych w Rajszewie, co stworzyło bardzo trudną sytuację. Użyto 3500 worków na załatanie dziury. Do kolejnego podmycia wału doszło w miejscowości Skierdy, gdzie również po wzmożonym wysiłku udało się zlikwidować przeciek wody. Użyto 1200 worków i 30 metrów geowłókniny. Konieczne było też użycie ciężkiego sprzętu.

Wały przeciwpowodziowe są bardzo nasiąknięte wodą. Jej poziom opada bardzo powoli co stwarza cały czas duże zagrożenie. W dalszym ciągu obowiązuje bezwzględny zakaz zbliżania się do wałów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że stan wody na Wiśle w Warszawie o godz. 8.00 rano wynosił 732 cm. i w ciągu ostatniej doby opadł o 17 cm.

(źródło : www.jablonna.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Dzisiejsza sytuacja w Jabłonnie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *