Dzień profilaktyki uzależnień w Konopnickiej

Policjanci zajmujący się prewencją kryminalną przeprowadzili dzisiaj (3.12) w Liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie cykl spotkań dotyczący zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i tzw. dopalaczy. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych tej szkoły.

Dzień profilaktyki uzależnień zorganizowany przez dyrekcję oraz nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie to doskonała okazja, aby wytłumaczyć i przypomnieć uczniom, jakie zagrożenia niesie ze sobą zażywanie narkotyków i tzw. dopalaczy.

Spotkanie z pierwszą grupą młodzieży ruszyło punktualnie o ósmej rano. W kolejnych godzinach lekcyjnych uczestniczyły kolejne klasy. W sumie w zajęciach udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych liceum czyli prawie 300 osób.

REKLAMA

Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała tego ze swojego zawodowego doświadczenia mieli im do przekazania policjanci. Uczniowie aktywnie uczestniczyli także w pogadance zadając policjantom sporo nurtujących ich pytań dotyczących zarówno szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy, codziennego funkcjonowania osób uzależnionych już od środków odurzających jak i odpowiedzialności karnej za posiadanie, udzielanie i handel narkotykami.

Czas poświęcony dzisiaj przez policjantów uczniom z legionowskiego liceum z pewnością sprawi, że zanim ktokolwiek z nich zdecyduje sięgnąć po narkotyki czy też dopalacze zastanowi się wcześniej nad tym przypominając sobie jak bardzo jest to niebezpieczne!

Autor:

Robert Szumiata – Oficer Prasowy KPP Legionowo

(źródło: KPP Legionowo, foto: KPP Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Dzień profilaktyki uzależnień w Konopnickiej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *