Reklama

Foto/WideoLegionowskiPo godzinachWiadomości

Dzień Flagi RP oraz Narodowe Święto 3-go Maja w zegrzyńskim Centrum

Reklama

30 kwietnia br. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Flagi RP, Narodowego Święta Trzeciego Maja oraz otwarcia Klubu Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Reklama

Uroczystość w tym dniu była także okazją do otwarcia Klubu Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki – który po remoncie jest teraz nowoczesnym budynkiem, przeznaczonym do zabezpieczenia potrzeb kulturalnych zegrzyńskiego ośrodka szkolenia.

Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki pułkownik Ireneusz Fura w swoim przemówieniu do zebranych powiedział: „Powinniśmy mieć świadomość, że to między innymi i na nas spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszego Państwa. Profesjonalna realizacja codziennych obowiązków służbowych, nasze wyszkolenie ogólnowojskowe i specjalistyczne czy dbałość o powierzony nam sprzęt stanowią część systemu bezpieczeństwa naszego państwa, naszych bliskich i obywateli tego kraju. Oddanie idei niepodległości, nadrzędność naszego obowiązku dla tej idei powinno nam przyświecać w codziennej pracy i służbie”. Odnosząc się do wyremontowania Klubu stwierdził że „obiekt ten jest przykładem dobrego zainwestowania środków finansowych MON…Klub pomimo pewnych zmian architektonicznych i potrzeby wykonania jeszcze dodatkowych prac odzyskuje swój dawny blask”. Podziękował także swoim przełożonym i wszystkim instytucjom, firmom oraz poszczególnym osobom za zaangażowanie w jego remont.

Uroczystość była także okazją do wręczenia aktów mianowań w związku z wyznaczeniem na wyższe stanowiska służbowe dla majorów: Radosława Chodkowskiego oraz Bartosza Urbanowicza.

Zabrał także głos generał brygady Pączek, który powiedział, że w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w ostatnim czasie z powodzeniem zostało wykonane wiele inwestycji budowlanych, co przy dobrym dowodzeniu i zarządzaniu – powinno być wzorem godnym do naśladowania.

Uroczystość uświetniała Wojskowa Orkiestra z Warszawy pod batutą majora Artura Czereszewskiego, a utwory pięknie wykonali soliści Marta Wiejak, Joanna Horodko oraz Piotr Rafałko, za co wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz podziękowaniami od Komendanta Centrum pułkownika Fury.

W ceremonii uczestniczyli m.in. Szef Zarządu Planowania Rzeczowego Sztabu Generalnego WP generał brygady Sławomir Pączek, Komendant 26 WOG pułkownik Rafał Smuszkiewicz, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Pan Piotr Zadrożny, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Serock Pan Józef Zając, Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Pan Artur Borkowski, dowódcy jednostek wojskowych Garnizonu Zegrze, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, córka patrona Centrum Pani Zofia Potkowska oraz żołnierze i pracownicy wojska CSŁiI, a także osoby związane z kulturą ziemi zegrzyńskiej.

/kpt. Krzysztof Baran, red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close