Dzieci u prezydenta

Już po raz drugi został rozstrzygnięty konkurs: Najmłodsi obywatele z wizytą u Prezydenta Miasta Legionowo w Dniu Dziecka.

Uczniowie klas I – III legionowskich szkół podstawowych, pisali do Prezydenta listy, w których opisywali swoje ulubione miejsca w Legionowie, wyjaśniali dlaczego je lubią i zachęcali adresata do odwiedzenie tych miejsc.

Wszyscy autorzy bardzo się starali napisać jak najciekawiej list. Ostatecznie wyróżniona została klasa 3D Szkoły Podstawowej nr 1.

Klasa napisała:

Legionowo, 9 V 2010 r.

Drogi Panie Prezydencie!

Jesteśmy uczniami klasy trzeciej „d” Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie. Mieszkamy w różnych miejscach Legionowa.
Tomek do niedawna mieszkał w Warszawie. Rok temu przeprowadził się do Legionowa i razem z Olą i Nadią mieszka na osiedlu przy ul. gen. B. Roi. W pobliżu tego osiedla jest las. Dzieci mają do niego łatwy dostęp. Mogą tu spotkać wiele gatunków zwierząt tj. dziki, sarny, a najbardziej zauważalne są ptaki. Śpiewają one różnymi tonami. Każda pora roku ma swój urok. Wiosną jest tu piękna, żywa zieleń, jesienią są kolorowe liście, a zimą można oglądać prześliczne drzewa przyprószone śniegiem i jeździć na sankach.
Cieszymy się, że możemy na co dzień obcować z przyrodą. Zapraszamy Pana do naszego lasu na spacer. Będzie nam bardzo miło Pana spotkać.
Jest jeszcze jedno miejsce w naszym mieście, które uważamy za fantastyczne. Zna je Pan zapewne bardzo dobrze. Być może widzi je Pan codziennie przez okno swojego gabinetu. Jest to park za Urzędem Miasta. Znajduje się tam wspaniały plac zabaw dla dzieci. Często odwiedzamy to miejsce. Szkoda tylko, że nie ma więcej takich miejsc w naszym mieście.
Póki co, zapraszamy Pana do naszego zielonego lasu.

Uczniowie klasy III „d”

Autorzy zostali zaproszeni 1 czerwca do Urzędu Miasta, spotkają się z Prezydentem, będą uczestniczyć w grze terenowej, a także wczuwać się w rolę Radnych i podejmować decyzje dotyczące naszego miasta.

(źródło:www.legionowo.pl foto:www.gimnazjumstaniatki.niepolomice.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Dzieci u prezydenta"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *