Reklama

LegionowskiSportWiadomości

Dwa medale w Pucharze Polski Judo Masters dla LTS-u Legionowo

Reklama

Udany występ zawodników Legionowskiego Towarzystwa Sportowego  w VIII Pucharze Polski Judo Masters. W rozegranych w sobotę (8 czerwca) w Płocku mistrzostwach Włodzimierz Bobrek startujący w kategorii do 81 kg M7 wywalczył złoty medal, a Adam Dziurdź występujący w tej samej grupie wiekowej lecz w kategorii wagowej wyższej, a mianowicie do 90 kg wywalczył medal srebrny. Na matach w Płocku stanęło ponad 100 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Austrii.

Reklama

Symbol M7 oznacza zawodników w wieku powyżej 60 lat. Oglądając ich poczynania na tatami (materace, na których walczą zawodnicy) można się przekonać, że sprawnością przewyższają niejednego 30 latka.

Tegoroczny sukces legionowskich judoków ma ponadto wartość symboliczną, ponieważ przypada w 50 rocznicę istnienia judo w Legionowie. Adam i Włodek są wychowankami ŚP. Wojciecha Augustynowicza, który założył pierwszą sekcję judo w Legionowie i do niedawna (zm. 6 lutego 2019 r.) pomagał w przygotowaniach kolejnych pokoleń judoków. Szkoda, że nie doczekał uroczystości, która z okazji tak znamienitej rocznicy jest szykowana na 5 października br. w Hali DPD Arena Legionowo.

Zawodnikom tym starszym i tym nieco młodszym życzymy dalszych sukcesów i dużego zapału do treningu pod okiem kadry trenerskiej LTS Legionowo.

/Jacek Kuźmiński, Prezes LTS; red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close