Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Duży może więcej, czyli inwestycje PKP w Legionowie

Reklama

Nowo pobudowany tunel drogowy pod torami kolejowymi na legionowskim Przystanku wciąż nie został otwarty. Tymczasem, jak twierdzi prezydent miasta  – Roman Smogorzewski  –, współpraca samorządu z instytucją realizującą budowę przeprawy, czyli PKP PLK S.A., jest niezwykle trudna. „Władze PKP (…) nie chcą tu inwestować zbyt wielkich środków” – powiedział Smogorzewski.

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

W ostatnim czasie na łamach “Mojego Legionowa” Roman Smogorzewski obszernie wypowiedział się na temat przedsięwzięć realizowanych przez PKP PLK na terenie Legionowa oraz o współpracy między tą instytucją a lokalnym samorządem. Smogorzewski przyznał, że PKP PLK bardzo niechętnie realizuje inwestycje w Legionowie i nie chce rozmawiać z władzami miasta o swoich przedsięwzięciach. „W pewnym momencie usłyszałem, że jeśli będziemy się stawiać, to nie wybudują nam nic. Nie wyremontują przejazdów, nie zrobią przejść podziemnych przy stacjach. Nie będzie tunelu. Kiedy powiedziałem, że poinformuję o tym media usłyszałem, że i tak źle piszą o PKP, więc kilka publikacji więcej nie zaszkodzi” – powiedział Smogorzewski.

Specustawa daje PKP przewagę

Roman Smogorzewski podkreślił także, że inwestycje realizowane na terenach kolejowych nie podlegają jurysdykcji ani władz miasta, ani władz powiatu. „Inwestycje kolejowe (…) są realizowane w drodze specustawy i ktoś taki jak prezydent czy starosta nie mają prawa do sprzeciwu. Władze PKP (…) od początku stały na stanowisku, że Legionowo to bardzo krótki odcinek i nie chcą tu inwestować zbyt wielkich środków” – powiedział Smogorzewski.

Długi czas oczekiwania na przejazdach

Wielu uczestników ruchu drogowego skarży się na bardzo długi czas oczekiwania na legionowskich przejazdach kolejowych. Smogorzewski przyznał, że miasto wielokrotnie zwracało się w tej sprawie do PKP. Niestety kolejarze zawsze odpowiadali, że kwestie związane z bezpieczeństwem oraz automatyka przejazdów nie pozwalają na zmniejszenie czasu oczekiwania.

Co z tunelem?

Mieszkańcy Legionowa wciąż zastanawiają się, kiedy otworzony zostanie tunel drogowy pod torami kolejowymi na legionowskim Przystanku. Smogorzewski przypomniał ostatnio, że przeprawa jest budowana przez PKP PLK, a nie przez samorząd. Odbiór techniczny tunelu zaplanowano na 30 kwietnia, jednakże nie wiadomo, czy tunel zostanie tego dnia otworzony dla ruchu.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

7 razy komentowano

  1. PROPONUJĘ ZAPROSIĆ PREMIERA NA OTWARCIE TUNELU !!! PÓŹNIEJ PROPONUJĘ WYSŁAĆ TEŻ ZAPROSZENIE DLA SZEFA PKP PLK Z INFORMACJĄ O UDZIALE PREMIERA W OTWARCIU TUNELU !!! OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO !!!

  2. Jestem przeciwny zamykaniu przejazdu kolejowego na parkowej i uważam, że można kolej zmusić do pozostawienia czynnego przejścia w tym miejscu. Jest to ewidentne łamanie praw człowieka do swobodnego poruszania i ograniczenie dostępu przez tworzenie barier… na dodatek likwidacja tego przejazdu niczemu nie służy, prócz oszczędności PKP na obsłudze szlabanów….A ludzi się ma w d***e. Co na to konstytucja i zdrowy rozsądek?

  3. Kompromitacja władz samorządowych. Tunel gotowy a ja w korkach stoję po kilkanaście minut aby się przedostać z Legionowa do Legionowa.

  4. A CO NA TO NASI LOKALNI POSŁOWIE I SENATOROWIE Z RZĄDZĄCEJ PARTII ?? MOGĄ DUŻO WIĘCEJ NIŻ TYLKO ROBIĆ SOBIE ŁADNE FOTKI I UCZESTNICZYĆ W OBCHODACH ŚWIĄT !!! JEŚLI NIE ZAJMĄ SIĘ SPRAWĄ TUNELU TO MOŻEMY IM PODZIĘKOWAĆ I WYBRAĆ TAKICH CO RUSZA NIE TYLKO TUNEL ALE I SZEFA PKP PŁK !!!

  5. A w nawiązaniu … bardzo mnie intryguje sposób zamocowania kabli biegnących wzdłuż nowo wybudowanego tunelu, a mianowicie sposób zamocowania ich na drzewie. Tylko teraz, kto jest pomysłodawcą takiego montażu??? Jak to dobrze, że idzie wiosna i się zazieleni i nic nie będzie widać, oby do jesieni … do wyborów!

  6. No dobrze, ale istnieje jeszcze taka instytucja jak SĄD? PKP wybudowało sobie przejścia podziemne (pomysł źle trafiony) wybudowało sobie tunel (lepszy był by wiadukt) i nikt nie ma nic do powiedzenia ??? Łatwo się teraz mówi,że nic się nie da zrobić – bo robić trzeba było wcześniej ta farsa trwa już od dobrych 3 lat. PKP kontra Legionowo – wyniku nawet szkoda przedstawiać. Kpiny i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close