Reklama

Legionowski

Dramatyczna akcja ratunkowa z udziałem słuchaczy legionowskiego CSP

Reklama

Słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, którzy pełnili służbę na stołecznym Wale Miedzeszyńskim, uratowali tonącego mężczyznę. Biorący udział w akcji posterunkowi Łukasz Krzykowski, Michał Kostuch i Rafał Grabowski oraz aspirant Kazimierz Markowski i Paweł Szczepkowski zostali uhonorowani przez Prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Reklama

Fot. T. Demiańczuk Urząd m.st.WarszawySłuchacze CSP uhonorowani przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Fot. T. Demiańczuk Urząd m.st. Warszawy

Dla słuchaczy Centrum Szkolenia Policji monotonna służba na wiślanych wałach, związana z zagrożeniem powodziowym, zamieniła się w dramatyczną akcję ratunkową. We wtorek (20.05) do trzech posterunkowych z legionowskiego CSP podjechał rowerzysta, który poinformował ich o osobie, która znajduje się w wodzie i która wzywa pomocy.

Mundurowi bez chwili wahania pobiegli we wskazanym kierunku, gdzie po chwili zauważyli tonącego mężczyznę. Nie zważając na brak widoczności, gęste zarośla oraz wartki nurt posterunkowi rozpoczęli akcję ratunkową. Młodych policjantów wsparł również aspirant Kazimierz Markowski, który został wezwany na miejsce zdarzenia.

Tonącego wyciągnął kajakarz

Niestety, biorący udział w akcji policjanci mieli duże kłopoty z wydostaniem na brzeg tonącego mężczyzny, który przez dłuższy czas przebywał w wodzie, przez co opadł z sił. Z pomocą posterunkowym przyszedł Paweł Szczepkowski, który podpłynął do nich swoim kajakiem, podał tonącemu kapok, a następnie odholował go na brzeg.

Odebrali podziękowania

Wszystkie osoby biorące udział w akcji zostały uhonorowane przez prezydent m.st. Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz.

To są bohaterowie. Nie zważając na własne bezpieczeństwo wskoczyli do Wisły i uratowali osobę w potrzebie. To była ich pierwsza służba podczas której wykazali się niezwykłym męstwem. Słowa uznania należą się również kajakarzowi, który przybył z pomocą i pomógł w uratowaniu tonącego” – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

/kh/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close