Reklama

Foto/WideoLegionowskiPo godzinachWiadomości

Dożynki Gminne w Stanisławowie Pierwszym

Reklama

Błękitne niebo, niezwykle bogaty program artystyczny oraz całe mnóstwo stoisk z różnościami, to wszystko sprawiło, że tegoroczne Święto Ziemniaka przebiegało w tak fantastycznej atmosferze. Nie można zapomnieć o licznie przybyłych mieszkańcach gminy Nieporęt, którzy stworzyli ten niezwykły klimat. Zabawie nie było końca, aż do późnych godzin wieczornych.

Reklama

Hasłem do rozpoczęcia uroczystości było wciągnięcie na maszt gminnej flagi przy wtórze hymnu Gminy Nieporęt. Podczas mszy polowej przedstawiciele sołectw przekazali księdzu proboszczowi dary pól, lasów i łąk, symbolicznie dziękując za tegoroczny urodzaj i obfitość plonów. Piękne kompozycje wyeksponowane zostały przed sceną i stanowiły barwną oprawę dla występujących zespołów, a dożynkowym chlebem wójt Maciej Mazur podzielił się z uczestnikami święta. Muzyczną oprawę mszy zapewnił zespół wokalny ze Stanisławowa Drugiego – Młodzież 50+. Chwilę później, zapłonęło tradycyjne ognisko, które wspólnie z wójtem rozpalili zaproszeni goście oraz radni i sołtysi gminy Nieporęt.

Dożynkowy program artystyczny rozpoczęły solistki z zespołu folklorystycznego Jutrzenka, przybyłe z gminy Hanna. Chwilę później rozległy się syreny strażackie, które zasygnalizowały pokazy gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie na scenie zaprezentowały się: zespół Jutrzenka ze żniwnym widowiskiem obrzędowym, zespół wokalno-instrumentalny z GOKiS w Hannie, chór Młodzież 50+. Kolejne widowisko obrzędowe pt.: „Miodobranie” przedstawił teatr obrzędowy z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie. Wystąpił również zespół taneczny ze Stanisławowa Drugiego i zespoły wokalne z Wólki Radzymińskiej, Beniaminowa, Kątów Węgierskich, Zegrza Południowego oraz zespół obrzędowy z Nieporętu. Widownia, nagradzała wszystkie prezentacje zasłużonymi brawami.

Stałym punktem programu jest Gotowanie z Maciejem. Drużyna, pod kierunkiem wójta Macieja Mazura i przy współpracy księdza Tomasza Osiadacza sprawnie przygotowała składniki dożynkowej kartoflanki ze skwarkami. Zupa, po którą ustawiła się kolejka chętnych, zyskała uznanie mieszkańców gminy.

Nagrodzeni zostali również zwycięzcy konkursu na „Najładniejszy ogród przydomowy” oraz „Najlepszą potrawę z ziemniaków”. Wieczorem trzy pary rywalizowały w konkursie o tytuł Króla i Królowej Ziemniaka. W tym roku zadanie polegało na stworzeniu oryginalnego bukietu z …ziemniaków. Kandydaci wykazali się fantazją i polotem, nie ułatwiając tym samym decyzji jury. Ostatecznie zwycięska para otrzymała efektowne insygnia władzy i zaprezentowała się fotoreporterom. Wieczorem, do wspólnej zabawy zachęcały kolejno zespoły Parafrazers, Piena Voce oraz gwiazda wieczoru – zespół Jorrgus.

Imprezie towarzyszyli sponsorzy – Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który prowadzi na terenie gminy Nieporęt ważne inwestycje gazowe, SK Bank, K.K.POL, Rancho Bena, Firma Floraland i pan Andrzej Pawelski oraz firma Event Impression.

/GOK/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close