Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Dowiedz się jak najlepiej wybrać wagę samochodową

Reklama

Waga samochodowa to inwestycja, która szybko się zwraca. Takie urządzenie może być wykorzystywane przez bardzo długi czas i to na wiele sposobów. Jednak, aby inwestycja okazała się korzystna, trzeba wcześniej zakupić odpowiedni model. Przede wszystkim taki, który nie będzie narażony na częste awarie.

Reklama

Sprawdź, czym się kierować, aby wybrać wagę samochodową, która będzie wytrzymała i przysporzy najwięcej korzyści.

Gdzie kupić wagę samochodową?

Zawsze najważniejszą i jednocześnie najtrudniejszą kwestią jest wybranie sprawdzonego i godnego zaufania producenta wag samochodowych. Podczas poszukiwań można natknąć się na sporą liczbę ofert, jednak nie wszystkie zasługują na nasze zainteresowanie. Na stronie internetowej https://www.tamtrongroup.com/pl/product/waga-samochodowa-tamtron-scalex-1000p/ można znaleźć wiele wysokiej jakości ofert, dzięki czemu możliwe będzie zakupienie dokładnie takiej wagi samochodowej, która spełni wszystkie nasze oczekiwania i to przez długie lata.

Waga pojazdów

Pierwszym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru wagi samochodowej, jest ciężar pojazdów, które będą z niej korzystać. Jeśli z góry wiemy, że nie będziemy musieli ważyć samochodów, których waga nie przekracza 10 T, to nie ma potrzeby kupowania modelu przeznaczonego do radzenia sobie z działką legalizacyjną, wynoszącą 15 czy 20 T. Zwracając na to uwagę będziesz mógł sporo zaoszczędzić.

Wielkość samochodów

Oprócz wagi nie można zapomnieć również o tym, że kluczowe może być to, jak duży pojazd zamierzamy ważyć. W szczególności chodzi tutaj o ich długość. Trzeba zdecydować, czy waga będzie wykorzystywana do pomiaru małych pojazdów, czy raczej większych, np. takich, posiadających przyczepy. W zależności od wielkości, a częściej długości samochodu, trzeba będzie dopasować rodzaj wagi.

Konstrukcja stalowa kontra betonowa — którą wybrać?

Stawiając na pomost wagowy – najchętniej kupowany rodzaj wag samochodowych – należy zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie konstrukcja stalowa lub też betonowa. Zawsze najważniejsze jest to, aby nie doprowadzić do sytuacji, gdy waga będzie uginać się z powodu zbyt dużego ciężaru pojazdu. Wydaje się, że kompromisem mogłyby być wagi stalowo-betonowe. W tym przypadku konstrukcja ramy jest stalowa, a pozostała część betonowa.

W sytuacji jednak, kiedy niezbędna jest nam raczej mała waga, której nośność nie przekracza 30 T, to najczęściej stawia się na wagi stalowe. Dzięki takiemu wyborowi znacznie łatwiej i sprawniej można dokonać jej przemieszczenia.

Zagłębinowa czy wyniesiona?

Należy także rozważyć, który typ wagi będzie bardziej dopasowany do naszych potrzeb — zagłębinowy czy lepiej wyniesiony. Warto poznać mocne strony obu rozwiązań, aby podjęcie ostatecznej decyzji było prostsze. Główną zaletą wag wyniesionych jest to, że wiążą się z mniejszymi kosztami związanymi z wylaniem fundamentów. Z kolei wagi zagłębinowe pozwalają uzyskać znacznie więcej miejsca na placu. Ułatwiają także dostęp do elektroniki urządzenia.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close