Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Domowy warsztat – jakie narzędzia powinny się w nim znaleźć?

Reklama

Każdemu z nas z całą pewnością choć raz zdarzyła się domowa usterka. Właśnie ze względu na takie sytuacje w swoim mieszkaniu warto mieć podstawowe narzędzia. Przydadzą się one zarówno do drobnych prac, jak również podczas większych remontów.

Reklama

Sklep EBMiA.pl oferujący narzędzia renomowanych producentów pod adresem: https://www.ebmia.pl/1805-narzedzia podpowiada w jakie narzędzia warto zainwestować, by poradzić sobie w każdej sytuacji.

Narzędzia do domu

W domu przydarzają nam się przeróżne awarie. Nieraz wystarczy po prostu przykręcić śrubę lub wbić gwóźdź, by wszystko działało, jak dawniej. Czasem jednak naprawy są bardziej wymagające, jak w przypadku przeciekającej umywalki lub pralki. Do tego celu warto mieć odpowiednie narzędzia, które ułatwią te prace. Najczęściej w domach przydaję się młotki, szczypce, klucze oraz wkrętaki. Ważne jest jednak, by nie wybierać tych pierwszych z brzegu narzędzi, lecz dobrze przemyśleć zakup i zwrócić uwagę na pewne aspekty.

Młotek – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Młotek to narzędzie, które przydaje się chyba najczęściej. Jest używane praktycznie podczas każdej pracy remontowej. Dzięki niemu nie tylko wbijemy gwóźdź, ale również zbijemy resztki zaprawy, wygniemy blachę, a nawet obrobimy niektóre materiały. Nie każdy wie, że młotki można podzielić na kilka różnych rodzajów. Wśród najczęściej używanych znajdują się młotki ciesielskie, ślusarskie – https://www.ebmia.pl/4687-mlotki-slusarskie, drewniane, murarskie, kamieniarskie, obuchowe oraz spawalnicze.

Młotek to bardzo proste narzędzie, które składa się z dwóch elementów, czyli z trzonka i obucha. Bardzo często tanie modele nie mają dobrze połączonych tych części, przez co szybko się luzują, a w konsekwencji nie nadają się do użytku. Warto więc inwestować w narzędzia solidne i trwałe – od sprawdzonych producentów. Ponadto, podczas wyboru koniecznie należy zwrócić uwagę na ergonomię, czyli wziąć młotek do ręki i sprawdzić, czy dobrze oraz wygodnie się go trzyma. Powinien on posiadać powłokę antypoślizgową, która zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania narzędzia. Dobrze jest także wybrać młotek niezbyt ciężki, ale także niezbyt lekki – optymalny ciężar powinien wynosić od 0,5 kg do 2 kg. Młotki gumowe dostępne pod adresem: https://www.ebmia.pl/4686-mlotki-gumowe

Wkrętaki – które z nich będą najbardziej przydatne?

Bez wkrętaków nie obyłby się żaden domowy warsztat, ponieważ są tak samo przydatne, jak młotek. Dzielą się one na wkrętaki krzyżowe oraz wkrętaki płaskie. Popularne są zarówno śrubokręty z gwintami o różnych wielkościach, jak i śrubokręty z wymiennymi końcówkami, czyli bitami. Warto od razu zainwestować w cały zestaw, ponieważ trudno przewidzieć, które z nich będą potrzebne, a które nie. Sprawdź ceny najpopularniejszych wkrętaków – https://www.ebmia.pl/4729-wkretaki

Czy kombinerki to przydatne narzędzie?

Kombinerki to niezwykle wszechstronne narzędzie, mające wiele zastosowań. Najczęściej służą do przytrzymywania, ale również do zaciskania, jednak można nimi również łamać druty, zginać blachę, a także zdejmować izolację. Najważniejszym aspektem podczas wyboru tego narzędzia jest budowa rękojeści. Bardzo ważne, by była pokryta powłoką antypoślizgową, co sprawi, że praca będzie znacznie wygodniejsza i bezpieczna.

Co jeszcze warto mieć w domowym warsztacie?

Oprócz wymienionych wcześniej narzędzi, warto zainwestować również w klucze nastawne, szczypce elektrotechniczne oraz zaciskowe – https://www.ebmia.pl/4915-szczypce-segera, imadło, ściski stolarskie, testery elektryczne oraz klucze do rur. Poza tym w domowym warsztacie powinny znaleźć się także akcesoria, które znacznie usprawnią pracę. Wśród nich wyróżniamy chociażby latarkę, nóż introligatorski, miarkę, poziomnicę, papier ścierny, pędzle, pistolet do silikonu czy szpachelkę.

Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close