Reklama
Artykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!Zdrowie

Dobry materac w Warszawie – jak dobrać odpowiedni?

Reklama

Za dobry sen odpowiada szereg czynników, w tym wygodne łóżka, miękka, zapewniająca optymalną temperaturę pościel czy przytulna sypialnia, w której użytkownicy czują się bezpiecznie. Warto również pamiętać o odpowiednim materacu do spania, który decyduje o tym, czy kręgosłup danej osoby ma zapewnione właściwe podparcie podczas nocnego wypoczynku. To właśnie ten element bezpośrednio wpływa na jakość snu, a także jego właściwości zdrowotne. Dowiedz się więcej o doborze materacy do spania, by wiedzieć, na jaki rodzaj konstrukcji się zdecydować oraz mieć pewność, że twardość, materiał wykonania czy funkcje dodatkowe były dopasowane do Twoich potrzeb.

Reklama

Materac do łóżka a właściwości zdrowotne – jak nawierzchnia, na której śpimy, wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie?

Poranne bóle pleców mogą dotykać wszystkich – niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy prowadzonego stylu życia tego typu dolegliwości stają się coraz częstszym zjawiskiem, które wiele osób ignoruje. W dłuższej perspektywie czasu mogą one prowadzić do poważnych zwyrodnień, których leczenie może okazać się niezwykle czasochłonne i kosztowne. Tym i wielu innym dolegliwościom związanym z bólami kręgosłupa o poranku można zapobiec, wybierając właściwy materac do spania. Dobór odpowiedniej konstrukcji może być kłopotliwy, zwłaszcza dla osoby, która na co dzień nie zgłębia tego tematu, dlatego przy okazji przeglądania ofert sklepów i dystrybutorów, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka czynników.

Głównym z nich jest materiał, z jakiego została wykonana wkładka materaca do spania. Wśród popularnych obecnie konstrukcji znaleźć można materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe będące połączeniem dwóch wcześniej wymienionych rozwiązań. Wypełnienie konstrukcji wpływa bezpośrednio na jej stopień twardości, dlatego dobrze jest uwzględnić tę kwestię przy okazji doboru materaca do spania. W ofercie Materacewarszawa.eu znaleźć można modele materacy ze wszystkich trzech wspomnianych rodzajów, które pochodzą od sprawdzonych producentów jak Hilding Anders. Ten skandynawski producent przygotowuje m.in. materace odwracalne o dwóch stopniach twardości, które dodatkowo cechują się zwiększoną higienicznością.

Materac sprężynowy – w jakich warunkach dobrze sprawdzają się te konstrukcje?

Choć materace sprężynowe nie są obecnie tak popularne, jak jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, to ciągle z powodzeniem się ich używa. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii sprężyn kieszeniowych, które czynią materac lekkim, a jednocześnie wytrzymałym i odpornym na odkształcenia. Każdy z elementów stanowiących wkładkę materaca działa niezależnie, dzięki czemu reaguje tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła, co zapobiega przenoszeniu się drgań na inne części łóżka.

Sprawia to, że materac sprężynowy idealnie sprawdzi się w sypialni pary – obie osoby będą miały zapewniony komfortowy i zdrowy sen. Skandynawska marka Hilding Anders, której produkty dostępne są na Materaceradom.eu przygotowała również specjalny rodzaj materacy sprężynowych, które utwardzane są wkładką kokosową. Taka konstrukcja zapewnia doskonałe podparcie, a przy okazji zapewnia zwiększoną ochronę przed namnażaniem się szkodliwych drobnoustrojów.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close