Do banku dawców szpiku kostnego zarejestrowało się wczoraj (6.12) w Ratuszu 360 osób!

Znani aktorzy, sportowcy, gwiazdy kabaretu oraz policjanci z klubu honorowych dawców krwi „Niebieskie Serca” wspierali wczoraj (6.12) wolontariuszy PCK oraz pracowników DKMS Polska, w akcji dawstwa szpiku kostnego dla 5-letniego Dominika oraz innych osób chorych na białaczkę. Mieszkańcy Legionowa i Powiatu nie zawiedli.

foto: KPP Legionowo

Wczoraj punktualnie o 11-stej w gmachu miejskiego Ratusza w Legionowie ruszyła  zainicjowana i zorganizowana przez klub honorowych dawców krwi PCK „Niebieskie Serca” akcja dawstwa szpiku kostnego dla 5-letniego Dominika oraz innych osób cierpiących na tę groźną chorobę.

Klub „Niebieskie Serca” zrzesza prokuratorów i kuratorów sądowych, ale przede wszystkim policjantów z Legionowa i podległych komendzie komisariatów, którzy kilka razy w roku oddają honorowo krew dla wszystkich potrzebujących. Tym razem postanowiliśmy pomóc chorym na białaczkę.

foto: KPP Legionowo

O wsparcie tej szlachetnej inicjatywy poprosiliśmy prezydenta miasta Legionowa oraz znanych aktorów na czele z honorowym mieszkańcem miasta Legionowa Arturem Żmijewskim, popularnego kabareciarza Tomasza Jachimka oraz znanych sportowców, między innymi mistrzynię Świata i Europy w Taekwondo Joannę Paprocką oraz byłego kolarza  Cezarego Zamanę. Patronat medialny nad tym przedsięwzięciem objęły lokalne tygodniki, „Gazeta Miejscowa”, „Gazeta Powiatowa”, „To i Owo”, „Echo Powiatu”  i Legionowska Telewizja Spółdzielcza.

Zobacz materiał o Dominiku przygotowany przez LTV

W akcji udział wzięli także przedstawiciele fundacji DKMS Polska, Urszula Jaworska reprezentująca fundację działającą na rzecz dawców szpiku kostnego oraz wielu wolontariuszy z legionowskich szkół, którzy pomagali podczas rejestracji wszystkich chętnych.  Nie zabrakło również pielęgniarek i lekarzy pobierających krew.

foto: KPP Legionowo

Aby się zarejestrować wystarczyło zabrać ze sobą dowód osobisty i oddać do badania próbkę krwi. Od 11-stej do 18-stej do rejestru dawców szpiku kostnego zapisało się 360 osób!

foto: KPP Legionowo

Teraz muszą tyko czekać na znalezienie swojego „genetycznego bliźniaka”, któremu będą mogli uratować życie.

Autor:

Robert Szumiata – Oficer Prasowy KPP Legionowo

(źródło: KPP Legionowo)

REKLAMA

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Do banku dawców szpiku kostnego zarejestrowało się wczoraj (6.12) w Ratuszu 360 osób!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *