Reklama

Dobrze Wiedzieć!Zdrowie

Dieta Keto – zalety, wady i porady

Reklama

Każda kobieta w ciągu dnia wielokrotnie myśli o tym, że powinna przejść na dietę. Cały czas wydaje jej się, że nie wygląda wystarczająco dobrze i nadszedł czas na zmiany. Na każdym kroku jest ona bombardowana wizerunkami seksownych i szczupłych pań, które nigdy nie mają na sobie ubrań w rozmiarze większym niż XS. Niektóre z nas decydują, że trzeba coś z tym zrobić – a inne raczej próbują wyciszyć ten irytujący głos w swojej głowie i zaakceptować fakt, że ich ciało wygląda tak, jak wygląda.

Reklama

Bardzo ciężko jest jednoznacznie stwierdzić które podejście jest tutaj bardziej odpowiednie. Z jednej strony nikt z nas nie powinien być nigdy zmuszany do zmiany swojego wyglądu – tym bardziej jeżeli czujemy się ze sobą dobrze i nie robimy nikomu krzywdy. Możemy ubierać się jak chcemy, malować jak chcemy i ważyć dokładnie tyle, ile chcemy.

O diecie Keto – podstawy

Z całą pewnością należy przyznać, że media nie powinny popularyzować tylko i wyłącznie chudych kobiet, które nie mają żadnych wad. Nasze ciała zmieniają się wraz z wiekiem i różnią się od siebie – jest to zupełnie naturalne i powinno być o wiele bardziej doceniane. W szczególności w przypadku bardzo młodych dziewczyn, które są szczególnie narażone na tego rodzaju sugestię. Spędzają one swoje dni wpatrzone w wizerunki modelek i aktorek, a potem zastanawiają się, dlaczego ich ciała wcale tak nie wyglądają. Jest to nie tylko błędne zachowanie, ale często także niebezpieczne. Nie mamy pojęcia jak dużym problemem są obecnie zaburzenia odżywiania. A wszystko to wynika właśnie z faktu, że próbujemy uświadomić kobietom, że taki wygląd powinien przyjść do nich bez żadnego wysiłku. Wmawiamy nastolatkom, że modelki mają taką przemianę materii i po prostu wyglądają dobrze. A o ile poprawiłoby się samopoczucie kobiet, gdybyśmy od razu uświadomili im, że na tak szczupłe i wysportowane ciało trzeba ciężko pracować i odpowiednio się odżywiać.

Nasze społeczeństwo ma obecnie skłonność do skrajności – z jednej strony chcemy cieszyć się ładną i zadbaną sylwetką, a z drugiej próbujemy wszystkim udowodnić, że większy rozmiar też jest piękny. Oba te podejścia są słuszne – dopóki faktycznie pozwalamy kobietom podejmować świadome decyzje. Często zapominamy, że dieta to nic złego – jeżeli jest przeprowadzana w sposób rozsądny i bezpieczny. Nie ma nic złego w tym, że chcemy osiągnąć wymarzony wygląd i podnieść swoją samoocenę. Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś próbuje nas do tego zmusić i uświadomić nam, że nasz obecny wygląd mu nie odpowiada. Takie podejście jest błędne.

Dlatego właśnie chcemy dzisiaj zaproponować zarówno kobietom jak i mężczyznom dietę Keto, czyli bardzo popularny ostatnio program odżywiania. Mamy nadzieję, że poprzez jego użycie ludzie przestaną w końcu sięgać po niebezpieczne głodówki i niesprawdzone tabletki na odchudzanie, które tylko rozregulują im zdrowie. Być może Ty także już z nich korzystałaś i wiesz, że nie da się skutecznie schudnąć w przeciągu jednego tygodnia czy miesiąca – kilogramy zawsze do nas wrócą. Dieta Keto to najszybszy – i jednocześnie zdrowy – dostępny obecnie sposób na walkę z nadwagą. Wykorzystuje ona specjalny jadłospis, który ma za zadanie zaprogramować twój organizm w taki sposób, aby czerpał on energię z tkanki tłuszczowej. Wszystko zależy tutaj od twojego nastawienia i systematyczności – jeżeli jednak będziesz skrupulatnie przestrzegać zasad to jesteś w stanie osiągnąć bardzo dobre i trwałe efekty w krótkim czasie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Wiesz już co to jest dieta Keto, ale zachęcamy Cię od razu do odwiedzenia strony https://e-zdrowieportal.pl/dieta-keto/. Doskonale wiemy, że na samym początku możesz uznać, że obowiązujące w niej zasady są dla Ciebie za trudne. Nie ma w tym nic dziwnego, konieczne jest tutaj spożywanie bardzo konkretnych produktów, które są często niestety również dosyć drogie. W tym przypadku jednak cena ta odpowiada faktycznym rezultatom, więc samodzielnie musisz podjąć decyzje dotyczącą tego, co jest dla Ciebie najważniejsze. Na wspomnianej stronie znajdziesz jadłospis i różne porady, więc dieta Keto już niedługo powinna stać się dla Ciebie o wiele bardziej zrozumiała.

Wiele osób nie wie na czym polega dieta Keto i dlatego też obawiają się jej stosowania. Dosyć często można spotkać się z opinią, że jest ona dosyć trudna i lepiej wybrać tabletki, które działają na takiej samej zasadzie. Nie jest to jednak prawda, gdyż dieta gwarantuje nam o wiele lepsze efekty i bezpieczeństwo. Wprowadzenie organizmu w stan ketozy było stosowane od bardzo dawna i wykonano badania, które potwierdzają, że odpowiednio przeprowadzona dieta jest bardzo skuteczna i nie zagraża naszemu zdrowiu.

W czym pomaga Dieta Keto?

Dieta Keto to przede wszystkim efekty. Zdecydowana większość osób, które kiedykolwiek z niej skorzystały jest tego samego zdania – nie ma lepszego sposobu na walkę z nadwagą. Najważniejszy jest tutaj fakt, że spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się o wiele sprawniej. Oczywiste jest, że konieczne są przy tym ćwiczenia fizyczne, ale ich rezultaty są również widoczne dużo wcześniej niż w przypadku innych diet. Dieta Keto jest bezpieczna, a samopoczucie osób, które ją stosowały nie różniło się niczym od samopoczucia ich znajomych czy rodziny.

Na stronie https://www.womenshealth.pl/odzywianie/Dieta-ketogeniczna-zalety-i-wady,10836,1 znajdziesz opis, w którym dieta Keto zostanie dokładnie rozłożona na czynniki pierwsze. Koniecznie zapoznaj się z nim, jeżeli interesujesz się zastosowaniem tej diety – bez względu na to czy faktycznie posiadasz już dużą ilość informacji czy nie. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

Zagrożenia Diety Keto

Jak w przypadku każdej innej diety, także Dieta Keto ma swoje wady. Więcej na ten temat możesz znaleźć na portalu https://www.focus.pl/artykul/dieta-ketogeniczna-180108050049. Jednym z pierwszym argumentów osób, które są przeciwko niej są drogie produkty, które dieta Keto wykorzystuje stosunkowo często. Wspominaliśmy już jednak, że w tym przypadku jest to absolutna konieczność i musimy zastanowić się wcześniej czy na pewno nam to pasuje. Nie można jednak zapominać, że oszczędzamy w ten sposób na wielu innych rzeczach – treningu personalnym, diecie od dietetyka, suplementach. Być może będziemy musieli wcześniej odłożyć trochę pieniędzy i dopiero wtedy zdecydować się na zmianę jadłospisu.

A jak dieta Keto wpływa na cholesterol? Powszechnie uznaje się, że poprzez stosowanie tej diety możemy go obniżyć i jednocześnie poprawić stan naszego zdrowia. Mamy nadzieję, że wiesz już czy interesuje Cię stosowanie diety Keto. Konieczne odwiedź polecane przez nas strony i podejmij świadomą decyzję dotyczącą swojego ciała – a jeżeli nie odpowiada Ci obecna waga to uwierz w to, że możesz ją zmienić.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close