Delfin na podium

W ostatnim tygodniu odbyły dwie duże imprezy pływackie na Mazowszu, w których wziął udział UKS Delfin Legionowo.
Pierwsza to Drużynowe Mistrzostwa Województw w Pływaniu w Żyrardowie, które odbyły się w dniach 20-21.04.2010. Wśród 238 zawodniczek i zawodników z 33 klubów z Mazowsza startowała 3 osobowa reprezentacja UKS Delfin Legionowo – Aleks Strzeszewski, Alicja Jaros, Igor Szulich. Zawody były eliminacjami do Mistrzostw Polski 12-lat. Cała trójka podopiecznych trenera Rafała Perla uzyskała nowe rekordy życiowe. Najlepiej zaprezentowała się Alicja Jaros, która startując na 100m stylem grzbietowym zdobyła brązowy medal z czasem 1:20,16 i 6 miejsce na 200m stylem grzbietowym z czasem 2:52,93. To właśnie Ala ma szansę na kwalifikację do Mistrzostw Polski 12 –lat, które odbędą się 25-27.06.2010 r w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Drugą imprezą na Mazowszu były Mistrzostwa Powiatu Piaseczyńskiego w Pływaniu, które odbyły się w dniach 24-25.04.2010, gdzie startowała 8. osobowa reprezentacja UKS Delfin Legionowo – Joanna Żbikowska, Anna Kalisiak, Zuzanna Kalisiak, Zuzanna Sawicka, Michał Perl, Julia Domańska, Alicja Jaros, Dawid Szulich. Zawody, które były związane 10. letnim jubileuszem działalności pływalni i sekcji pływackiej GOSIR Piaseczno, tak więc miały uroczystą oprawę i wyjątkową rangę dla organizatorów. Na zawodach w imieniu władz UKS Delfin Legionowo prezes klubu Rafał Perl wręczył okolicznościową statuetkę założycielowi i trenerowi koordynatorowi sekcji pływackiej GOSIR Piaseczno panu Januszowi Jakubczakowi.
Zawody były udane dla zawodniczek i zawodników Delfina. Najlepiej zaprezentował się tradycyjnie Dawid Szulich, który wygrał na 100 i 200m stylem klasycznym, wygrywając także Puchar Prezesa Polskiego Związku Pływackiego za najlepsze wyniki w punktacji zawodów. Medal srebrny i brązowy zdobyła Anna Kalisiak na 100m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym. Rekordy życiowe uzyskali Zuzanna Sawicka, Alicja Jaros, Zuzanna Kalisiak, Michał Perl. Był to także udany debiut Joanny Żbikowskiej na zawodach tej rangi.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Legionowie, foto: Starostwo Powiatowe w Legionowie)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Delfin na podium"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *