Reklama

KomunikacjaLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Dębe: W przyszłym tygodniu ćwiczenia obronne. Będą utrudnienia w ruchu

Reklama

W najbliższym tygodniu, w środę i czwartek (14 oraz 15.09) w miejscowości Dębe, na granicy gmin Wieliszew i Serock zostaną zorganizowane coroczne ćwiczenia obronne. Przez dwa dni policjanci, strażacy i ratownicy medyczni ćwiczyć będą akcje ratownicze na wypadek sytuacji kryzysowych, w tym zamachów terrorystycznych. Dla mieszkańców ćwiczenia oznaczają przede wszystkim utrudnienia w ruchu na DW 632, do których może dojść w drugim dniu manewrów.

Reklama

– Założeniem ćwiczenia jest doskonalenie współdziałania podczas realizacji zadań obronnych (z elementami obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego) przez kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży oraz jednostek organizacyjnych powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego oraz jednostek samorządu gminnego. Ponadto doskonalenie i weryfikacja procedur postępowania wyżej wymienionych organów i kierowników w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Co dokładnie będą ćwiczyć?

W ramach ćwiczenia praktycznego 15 września przewidziano m.in. następujące epizody:

  • dystrybucja preparatów jodowych dla mieszkańców powiatu legionowskiego z podziałem na poszczególne grupy wiekowe (godz. 11.15 – 12.00, szkoła podstawowa w Wieliszewie),
  • działanie służb ratowniczych w przypadku wystąpienia „Ataku terrorystycznego w m. Dębe na zaporę czołową i elektrownię wodną” (godz. 12.20 – 12.40, zapora w Dębem),
  • działanie służb ratowniczych w przypadku wystąpienia na terenie powiatu zdarzenia komunikacyjnego związanego z atakiem terrorystycznym – wypadku drogowego na zaporze tj. kolizja autokaru i samochodu osobowego z udziałem dużej liczby osób (godz. 12.40 – 13.40, zapora w Dębem).

Utrudnienia na DW 632

W związku z ćwiczeniem praktycznym, które odbędzie się czwartek (15.09), w godzinach od 11.00 do 14.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 632 na odcinku od ronda w Skrzeszewie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1802 Dębe – Zegrze.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close