Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Dębe: Oświetlenie drogowe na zaporze wróci w tym roku?

Reklama

Wiele wskazuje na to, że w tym roku na zaporę w miejscowości Dębe, na granicy gmin Wieliszew i Serock, powróci uliczne oświetlenie. To dobra wiadomość dla wszystkich kierowców i pieszych, bo choć ulicznych latarni tam nie brakuje, to od wielu lat nie działają.

Reklama

Na wstępie wyjaśnić trzeba, że za oświetlenie uliczne na tym odcinku drogi wojewódzkiej nr 632 odpowiada gmina.

Zapora jest położona na granicy dwóch gmin. Za działanie części latarni odpowiada więc samorząd Serocka, a za drugą część samorządowcy z Wieliszewa. – Oświetlenie (zapory – red.) będące we władaniu gminy Wieliszew jest zasilane z układu, który jest położony na rozległym terenie. Na terenie przy skarpie przez wiele lat były prowadzone liczne prace remontowe i naprawcze przez różne podmioty, co doprowadziło do uszkodzenia kabla. Zlokalizowanie miejsca awarii jest w związku z tym bardzo pracochłonne i kosztowne – informuje nas Urząd Gminy w Wieliszewie.

Nieco inne zdanie w kwestii ulicznych latarni na zaporze w Dębem ma serocki magistrat. – Oświetlenie zostało wyłączone kilka lat temu, najprawdopodobniej z uwagi na brak uzasadnienia ponoszenia kosztów zużywanej energii przez PGW Wody Polskie, jak i stan techniczny infrastruktury – pisze z kolei Robert Piekarzewski z Urzędu Miasta i Gminy w Serocku.

PGW Wody Polskie zarządzają zaporą, z wyłączeniem urządzeń elektroenergetycznych, za które odpowiada PGE Energia Odnawialna S.A. Natomiast za oświetlenie uliczne na zaporze są odpowiedzialne gminy Serock i Wieliszew.

Nowe oświetlenie w tym roku?

Obie gminy, zarówno Serock jak i Wieliszew zapewniają jednak, że prowadzą prace nad przywróceniem oświetlenia zapory. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem latarnie powinny zaświecić w tym miejscu w tym roku.

– Jeszcze w roku bieżącym, niedziałające oświetlenie zostanie zastąpione nowym, które wybuduje gmina Serock. W roku 2019 opracowana została dokumentacja projektowa budowy oświetlenia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 632 na odcinku od kładki dla pieszych do granicy gminy i uzyskano od wojewody pozwolenie na budowę. Planujemy również w porozumieniu z PGW Wody Polskie wykorzystać oświetlenie zlokalizowane na budkach sterowniczych Jazu Dębe. Gmina po zrealizowaniu inwestycji będzie ponosić koszty oświetlenia drogi wojewódzkiej – to zapowiedź inwestycji, którą ma zrealizować Urząd Miasta i Gminy w Serocku.

Wszystko wskazuje również na to, że i Wieliszew, po swojej stronie zapory wyremontuje oświetlenie. – Obecnie jesteśmy na etapie planowania remontu sieci, który prawdopodobnie rozpocznie się jeszcze w tym roku – zapowiadają wieliszewscy samorządowcy.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close