Reklama

KomunikacjaLegionowski

Dębe: 1,1 mln zł za kładkę nad drogą wojewódzką

Reklama

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał wykonawcę kładki pieszo-rowerowej nad drogą wojewódzką nr 632 w miejscowości Dębe (gm. Serock). Inwestycję wartą ponad 1,1 mln zł wykona spółka Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY.

Reklama

fot. Google Street Viewfot. Google Street View

Okoliczni mieszkańcy czekali na kładkę wiele lat. Do tej pory, aby przedostać się z jednej części wsi do drugiej, trzeba było skorzystać z niebezpiecznego przejścia dla pieszych umiejscowionego za łukiem ruchliwej drogi wojewódzkiej. Dzięki kładce, rowerzyści i piesi będą mogli czuć się bezpiecznie.

Po raz pierwszy sprawa kładki pojawiła się w 2009 roku. Już wtedy Gmina Serock porozumiała się z władzami województwa. Wówczas nie było jednak środków finansowych na jej wykonanie. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich umieścił inwestycję dopiero w tegorocznym planie finansowym. Na początku marca ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy przeprawy.

Dzisiaj wiadomo już, że kładkę za kwotę 1 138 355,42 zł wykona spółka Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Jej zadaniem będzie budowa kładki, przebudowa drogi wojewódzkiej nr 632 w miejscowości Dębe oraz rozbudowa sieci teletechnicznej. Wszelkie prace zakończyć mają się do 15 grudnia br.

fot. UMiG SerockWizualizacja kładki, fot. UMiG Serock

/db/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close