Dawid Szulich pływał w Łodzi

09:39, 13.11.2012

Dawid Szulich wystartował w miniony weekend (10-11.11) w trzecich zawodach z cyklu Grand Prix Polski - Puchar Polski w sezonie 2012/2013 odbywających się w Łodzi. Na pływalni Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego wystartowało 390 zawodników z 80 klubów z całej Polski. UKS "Delfin" Legionowo reprezentował Dawid Szulich. Wystartował w konkurencjach w stylu klasycznym i stylu zmiennym.

Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł Dawidowi dwa sukcesy. Na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zdobył drugie miejsce uzyskując czas 28,15 sekundy. W drugim bloku zawodów legionowianin startował na 200 metrów stylem klasycznym i zajął 1 miejsce uzyskując czas 2:15,16 sekundy.

Drugiego dnia na dystansie 100 metrów Szulich był drugim zawodnikiem uzyskując czas 1:01,72, na 100 metrów stylem zmiennym zajął jednak 14 miejsce uzyskując czas 1:00,82 sekundy.

Ciężki okres treningowy dał się we znaki i mam nadzieję, że zaprocentuje to za dwa tygodnie na Grand Prix w Poznaniu, gdzie będą odbywać się kwalifikacje na Mistrzostwa Świata. Teraz pozostało mi już odpoczywać i skupić się na elementach szybkości i techniki. Jesienny i zimowy okres mają to do siebie, że są bardzo krótkie, i trudno szybko wrócić do formy z lata. Mimo to wierzę, że uda mi się znacznie poprawić rekordy życiowe a wyniki dadzą mi kwalifikacje na MŚ w Istambule - mówił Dawid Szulich po łódzkich startach.