Dalekobieżne przez Legionowo Piaski. Możliwe utrudnienia dla SKM

fot. PKP PLK

Od poniedziałku (6.01) część pociągów dalekobieżnych, kierowanych w stronę Białegostoku kursuje objazdem przez Legionowo. Jest to związane z remontem podstawowej trasy Warszawa – Białystok. Ponieważ pociągi przejeżdżają przez stację Legionowo Piaski, możliwe są utrudnienia w kursowaniu linii SKM S3 oraz S9.

fot. Legio24fot. Legio24

Trwający właśnie remont trasy kolejowej Warszawa – Białystok wymusił na przewoźnikach kolejowych zorganizowanie objazdów. Część pociągów została skierowana na linię kolejową nr 10 przebiegającą przez Legionowo. Pierwszy z nich przejechał dziś (6.01) rano. Na razie na objazd skierowanych zostanie 20 składów dziennie, głównie obsługiwanych przez PKP Twoje Linie Kolejowe. W kolejnych miesiącach liczba pociągów może się jednak zwiększyć. Według informacji napływających z PKP składy nie będą zatrzymywać się w Legionowie.

Możliwe opóźnienia pociągów SKM

Kierowanie pociągów dalekobieżnych PKP TLK na jednotorowy szlak przez Legionowo, Wieliszew, Radzymin i Tłuszcz może niekorzystnie wpłynąć na punktualność linii SKM S3 do Wieliszewa oraz SKM S9, wydłużonej w godzinach szczytu na legionowskie Piaski.

Objazd dla trasy E75

Trasa Legionowo – Tłuszcz zaczęła być wykorzystana jako linia objazdowa dla  jadących na wschód pociągów z powodu modernizacji torów między Warszawą Rembertowem a miejscowością Sadowne (część linii E75). Ta – zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą – potrwać może do września 2015 roku.

fot. PKPfot. PKP

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Dalekobieżne przez Legionowo Piaski. Możliwe utrudnienia dla SKM"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *