Reklama
KomunikacjaLegionowskiListy do redakcjiWiadomości

Dalekobieżne do Białegostoku nie zatrzymają się w Legionowie

W połowie grudnia – jak co roku – kolejarze zmodyfikują rozkład jazdy. Okazuje się, że po zmianach przez Legionowo ponownie przejeżdżać będą (objazdem) pociągi PKP TLK do Białegostoku. Składy nie zatrzymają się jednak w naszym mieście.

Reklama

Remont na trasie kolejowej Warszawa Wschodnia – Tłuszcz wymusza na przewoźnikach kolejowych zorganizowanie objazdów. I tak od 13 grudnia br. pociągi jadące do Białegostoku zostaną skierowane na linię kolejową nr 10 przebiegającą przez Legionowo. Na sprawę zatrzymywania się składów w naszym mieście zwróciła uwagę jedna z czytelniczek Legio24:

Witam,
Czy pociągi dalekobieżne TLK do Białegostoku przejeżdżające przez Legionowo od nowego rozkładu będą zatrzymywać się w Legionowie? To bardzo poprawi skomunikowanie naszego miasta z różnymi regionami kraju, również poprawi i przyśpieszy dojazd z centrum Warszawy do Legionowa. Bardzo proszę o podjęcie działań, aby nie okazało się, że sprawa będzie zapomniana albo zgłoszona zbyt późno.

Pociągi te zatrzymywały się w zeszłym roku w Legionowie, teraz nie kursują w ogóle, ale podobno od 14.XII.2015 mają wrócić na trasę przez Legionowo. Bo bez sensu, żeby przejeżdżały tędy utrudniając ruch pociągów podmiejskich, a mieszkańcy nie mogliby do nich wsiąść.

Pozdrawiam
Urszula

O sprawę zapytaliśmy więc w spółce PKP Intercity, która uruchamia pociągi TLK. Niestety przedstawiciele przewoźnika nie pozostawiają złudzeń – pociągi jadące do Białegostoku nie zatrzymają się w Legionowie.

Od nowego rozkładu pociągi do Białegostoku, z uwagi na wciąż prowadzone przez zarządcę infrastruktury prace modernizacyjne na trasie Warszawa Wschodnia – Tłuszcz, pojadą objazdem przez Legionowo. Pociągi te nie będą zatrzymywały się na stacjach na trasie objazdu, w tym również w Legionowie, aby czas przejazdu pomiędzy stacją Białystok i Warszawa był jak najlepszy. Nie będzie to miało wpływu na ruch pociągów regionalnych.

Jednak od grudniowego rozkładu jazdy na stacji Legionowo zatrzymywać się będzie 11 par pociągów PKP Intercity, w tym dwa uruchamiane sezonowo do Łeby i Kołobrzegu, czyli o jeden więcej niż obecnie. Wszystkie te składy pojadą do stolicy. Mieszkańcy Legionowa będą mieć do dyspozycji cztery składy o podwyższonym komforcie kategorii InterCity oraz osiem pociągów Twoje Linie Kolejowe (TLK). Składy pojadą m. in. do Warszawy, Krakowa, Kielc, Olsztyna, Gdyni czy Kołobrzegu.

Pozdrawiamy,
Biuro Prasowe PKP Intercity

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

7 razy komentowano

  1. Zatrzymanie pociagów w Legionowie nie będzie miało wpływu na czas przejazdu, wiele z nich będzie stało kilka-kilkanaście minut na odcinku Legionowo – Tłuszcz ze względu na mijanki na jednotorowej linii. To tylko tłumaczenie.

  2. Z innej beczki….. MAMY TEŻ DOSTEP DO MORZA I NIE POTRAFIMY TEGO WYKORZYSTAC. FLOTA WĘGIER, CZECH i SLOWACJI KORZYSTAJĄC Z NASZYCH PORTÓW MA DUZO WIEKSZE OBROTY….. nie dziwi mnie sytuacja, że pociągi typu EXPRESS i INTERCITY ZATRZYMUJA SIE W ZAPADLEJ DZIURZE, A ZLOMY KLASY TLK NIE ZATRZYMUJA SIE W MIEŚCIE POWIATOWYM…… a miało być lepiej po wyborach…..

  3. Ciekawe, ile z krzyczących osób wybiera jazdę do Białegostoku OBJAZDEM PKP przez 6 godzin, zamiast Polskim Busem 3h z Młocin.
    Objazd to objazd, skończą budować tory na trasie podstawowej przez Tłuszcz i puszczą pociągi, to się posypią gromy, że poseł Grabiec zabrał dogodne połączenie :).

  4. Hej, mądrale z Intercity !!!! Potraktujcie Legionowo jak Włoszczową !!! Tu będzie was mniej kosztowało !!!! Nie musicie budowac peronow, bo już są !!!! I nie zaslaniajcie się LOGIKĄ, bo tonie dla was, sorry za sszczerość….

  5. MAMY PERONY, TOROWISKA, TORY, STACJE, POCIAGI, OBSLUGI KOLEJARSKIE I IPASAZEROW….. MAMY TEŻ NIESTETY ORGANIZATOROW PRZEWOZOW PASAZERSKICH, KTÓRYM PRZESZKADZA TO CO WYMIENILEM NA WSTĘPIE. …. NALEŻY ZWOLNIC TO TALATAJSTWO, BO PASKUDZĄ RZEMIOSLO !!!! NIECH NOSZĄ SKRZYNKI W MARKECIE, JAK NIE POTRAFIĄ ZADBAĆ O WYGODY PASAZEROW

  6. Czy należy rozumieć że na kartę legionowianina można będzie jeździć tymi 11 połączeniami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button