Dalekobieżne do Białegostoku nie zatrzymają się w Legionowie

fot. PKP PLK

W połowie grudnia – jak co roku – kolejarze zmodyfikują rozkład jazdy. Okazuje się, że po zmianach przez Legionowo ponownie przejeżdżać będą (objazdem) pociągi PKP TLK do Białegostoku. Składy nie zatrzymają się jednak w naszym mieście.

Remont na trasie kolejowej Warszawa Wschodnia – Tłuszcz wymusza na przewoźnikach kolejowych zorganizowanie objazdów. I tak od 13 grudnia br. pociągi jadące do Białegostoku zostaną skierowane na linię kolejową nr 10 przebiegającą przez Legionowo. Na sprawę zatrzymywania się składów w naszym mieście zwróciła uwagę jedna z czytelniczek Legio24:

Witam,
Czy pociągi dalekobieżne TLK do Białegostoku przejeżdżające przez Legionowo od nowego rozkładu będą zatrzymywać się w Legionowie? To bardzo poprawi skomunikowanie naszego miasta z różnymi regionami kraju, również poprawi i przyśpieszy dojazd z centrum Warszawy do Legionowa. Bardzo proszę o podjęcie działań, aby nie okazało się, że sprawa będzie zapomniana albo zgłoszona zbyt późno.

Pociągi te zatrzymywały się w zeszłym roku w Legionowie, teraz nie kursują w ogóle, ale podobno od 14.XII.2015 mają wrócić na trasę przez Legionowo. Bo bez sensu, żeby przejeżdżały tędy utrudniając ruch pociągów podmiejskich, a mieszkańcy nie mogliby do nich wsiąść.

Pozdrawiam
Urszula

O sprawę zapytaliśmy więc w spółce PKP Intercity, która uruchamia pociągi TLK. Niestety przedstawiciele przewoźnika nie pozostawiają złudzeń – pociągi jadące do Białegostoku nie zatrzymają się w Legionowie.

Od nowego rozkładu pociągi do Białegostoku, z uwagi na wciąż prowadzone przez zarządcę infrastruktury prace modernizacyjne na trasie Warszawa Wschodnia – Tłuszcz, pojadą objazdem przez Legionowo. Pociągi te nie będą zatrzymywały się na stacjach na trasie objazdu, w tym również w Legionowie, aby czas przejazdu pomiędzy stacją Białystok i Warszawa był jak najlepszy. Nie będzie to miało wpływu na ruch pociągów regionalnych.

Jednak od grudniowego rozkładu jazdy na stacji Legionowo zatrzymywać się będzie 11 par pociągów PKP Intercity, w tym dwa uruchamiane sezonowo do Łeby i Kołobrzegu, czyli o jeden więcej niż obecnie. Wszystkie te składy pojadą do stolicy. Mieszkańcy Legionowa będą mieć do dyspozycji cztery składy o podwyższonym komforcie kategorii InterCity oraz osiem pociągów Twoje Linie Kolejowe (TLK). Składy pojadą m. in. do Warszawy, Krakowa, Kielc, Olsztyna, Gdyni czy Kołobrzegu.

Pozdrawiamy,
Biuro Prasowe PKP Intercity

/red/

7 razy komentowano artykuł "Dalekobieżne do Białegostoku nie zatrzymają się w Legionowie"

 1. Zatrzymanie pociagów w Legionowie nie będzie miało wpływu na czas przejazdu, wiele z nich będzie stało kilka-kilkanaście minut na odcinku Legionowo – Tłuszcz ze względu na mijanki na jednotorowej linii. To tylko tłumaczenie.

 2. Kwiatkowski z Legionowa | 04/11/2015, godz. 16:54 |

  Z innej beczki….. MAMY TEŻ DOSTEP DO MORZA I NIE POTRAFIMY TEGO WYKORZYSTAC. FLOTA WĘGIER, CZECH i SLOWACJI KORZYSTAJĄC Z NASZYCH PORTÓW MA DUZO WIEKSZE OBROTY….. nie dziwi mnie sytuacja, że pociągi typu EXPRESS i INTERCITY ZATRZYMUJA SIE W ZAPADLEJ DZIURZE, A ZLOMY KLASY TLK NIE ZATRZYMUJA SIE W MIEŚCIE POWIATOWYM…… a miało być lepiej po wyborach…..

 3. Ciekawe, ile z krzyczących osób wybiera jazdę do Białegostoku OBJAZDEM PKP przez 6 godzin, zamiast Polskim Busem 3h z Młocin.
  Objazd to objazd, skończą budować tory na trasie podstawowej przez Tłuszcz i puszczą pociągi, to się posypią gromy, że poseł Grabiec zabrał dogodne połączenie :).

 4. Kwiatkowski z Legionowa | 03/11/2015, godz. 10:08 |

  Hej, mądrale z Intercity !!!! Potraktujcie Legionowo jak Włoszczową !!! Tu będzie was mniej kosztowało !!!! Nie musicie budowac peronow, bo już są !!!! I nie zaslaniajcie się LOGIKĄ, bo tonie dla was, sorry za sszczerość….

 5. Kwiatkowski z Legionowa | 03/11/2015, godz. 09:40 |

  MAMY PERONY, TOROWISKA, TORY, STACJE, POCIAGI, OBSLUGI KOLEJARSKIE I IPASAZEROW….. MAMY TEŻ NIESTETY ORGANIZATOROW PRZEWOZOW PASAZERSKICH, KTÓRYM PRZESZKADZA TO CO WYMIENILEM NA WSTĘPIE. …. NALEŻY ZWOLNIC TO TALATAJSTWO, BO PASKUDZĄ RZEMIOSLO !!!! NIECH NOSZĄ SKRZYNKI W MARKECIE, JAK NIE POTRAFIĄ ZADBAĆ O WYGODY PASAZEROW

 6. Czy należy rozumieć że na kartę legionowianina można będzie jeździć tymi 11 połączeniami?

 7. Nasz nowy poseł nam to załatwił!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *