Reklama

LegionowskiListy do redakcjiNajważniejszeWiadomości

Czytelnicy pytają: Legionowska biblioteka po zmianach

Reklama

Wrzesień 2016 roku to gorący okres dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie. Zamknięta dla czytelników siedziba główna przy ul. Broniewskiego, otwarcie Poczytalni na nowym dworcu i w końcu zmiana siedziby filii obsługującej dzielnice Przystanek i III Parcela – to wszystko może stanowić problem dla wracających z letniego wypoczynku mieszkańców miasta, o czym świadczą e-maile kierowane do naszej redakcji.

Reklama

Kilka dni temu jeden z czytelników przesłał na naszą skrzynkę e-maila w sprawie zamieszania z działalnością Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie. Oto jego treść: „ Gdzie jest teraz biblioteka główna w Legionowie? Nigdy, jak przystało na instytucję tego typu nie grzeszyli profesjonalizmem, ale takiej dezinformacji to dawno już nie było. Nie chodzi mi o atrakcje ludyczne tylko rzetelną Bibliotekę. Na stronie owej instytucji widnieje adres Broniewskiego 7 – tam jest szkoła i mówią, że biblioteki już nie ma” – pisze zdenerwowany czytelnik Legio24.pl. Chcąc wyjaśnić całą sprawę, postanowiliśmy o wszystko zapytać dyrektora biblioteki, Tomasza Talarskiego. Na odpowiedź długo nie czekaliśmy.

Książki na dworcu, komputery przy Broniewskiego

– Główna siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie znajduje się przy ul. Władysława Broniewskiego 7. Prawdą jest to, że w chwili obecnej nie można tam wypożyczać książek. Jest to związane ze zmianą profilu jej działalności. W czerwcu bieżącego roku MBP w Legionowie, jako jeden z partnerów Gminy Legionowo, współtworzyła projekt zakładający m.in. uruchomienie w Legionowie tzw. Multicentrum. Jest to działanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży oparte o kilkadziesiąt stanowisk komputerowych z wyposażeniem multimedialnym i zaawansowanym oprogramowaniem do nauki m.in. fizyki, chemii, muzyki, historii sztuki, techniki. Część Multicentrum będzie się znajdować w Poczytalni (Multimedialna Strefa Obsługi Pasażera, MSOP), część właśnie w Zespole Szkół nr 3, czyli statutowej siedzibie biblioteki. Dyrekcja szkoły była o tym poinformowana. Wiadomość na temat przeniesienia zbiorów do MSOP (na dworzec – red.) była publikowana we wszystkich dostępnych miejscach i mediach w zasadzie od początku tego roku. Zdecydowana większość naszych czytelników, co potwierdza ich obecność w Poczytalni z tą informacją się zapoznała i przyjęła do wiadomości. Na koniec chciałbym wyjaśnić jeszcze jedną sprawę. W budynku dworca Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie funkcjonuje jako podmiot obsługujący Multimedialną Strefę Obsługi Pasażera, czyli tzw. Poczytalnię – pisze do naszej redakcji dyrektor legionowskiej biblioteki, Tomasz Talarski.

Filia na III Parceli od poniedziałku

Przy okazji informujemy, że Filia numer 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej dla dzielnic Przystanek i III Parcela, która znajduje się przy ul. Al. Róż 1A zostanie otwarta dla czytelników w najbliższy poniedziałek (26.09) – taka data widnieje w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej MBP.

Zobacz galerię zdjęć z otwarcia nowego dworca i Poczytalni w Legionowie

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

7 razy komentowano

  1. Jedyną beneficjentką ruchów jełopa Zadrożnego okazała się Iwona Wymazał 🙂

  2. Biblioteka super tylko trzeba iść na piechotę bo zaparkować tam samochód graniczy z cudem no i te godziny otwarcia napewno nie dla ludzi pracujących.

  3. Główna Biblioteka zmienia profil miedzianości – ale na jaki? To jakiś absurdalny żart!

  4. Teresa – niszczen8e Biblioteki w Legionowie zaczęło się kilka lat temu, głosami Zadrożnego i radnych poprzedniej kadencji. Dobrze pamiętam bo brałam udział w protestach. Urząd nas, brzydko mówiąc, olał. Teraz sprezentowali nam tego potworka przy torach. Rzeczywiście, biblioteka przestała być biblioteką.

  5. A ja jeszcze raz pytam, co to za nazwa Poczytalnia? Kto to wymyślił? Odkąd zaczęła się dobra zmiana, biblioteka nie jest biblioteką, punkty biblioteczne ciągle nieczynne; skąd czytelnicy mają się dowiadywać o tym, czy biblioteka jest czynna czy nie skoro nie mają internetu? System elektroniczny działa, albo i nie, kiepsko i tylko w jedną stronę. Proponuję, przeczytajcie państwo w Słowniku Języka Polskiego czym jest i powinna być biblioteka. Piszę kolejny raz i nikt nie odpowiada, czyli tylko w jedną stronę. Martwię się o przyszłych czytelników; będą tylko czekać na atrakcje, które poda im poczytalnia czy poczekalnia a książkę będą obracać w rękach nie wiedząc, z której strony zacząć.

  6. Czy Talarski nie mógł doprecyzować, co będzie ostatecznie w Poczytani,a co na Broniewskiego? Tamara mamiła nas opowíeściami, że w końcu doczekamy się czegoś w mieście na miarę XXI wieku, a mamy kolejny gniot.

  7. Wiecie co, ja z tego nic nie rozumiem! To jak biblioteka w dwóch miejscach? W jednym siedziba na Broniewskiego a w drugim książki do pożyczania? A może co innego bo na Broniewskiego zamknięte na cztery spusty 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close