Reklama

Dobrze Wiedzieć!Wiadomości

Czym kierować się przy zakupie krzeseł?

Reklama

Wyposażając mieszkanie w którymś momencie będziemy musieli zdecydować się na wybór krzeseł. Mebel ten jest jednym z podstawowych mebli, które codziennie używamy. Służą nam one przy tym przez długi czas. Jako że jest to zakup na lata, warto poświęcić mu trochę czasu i zastanowić się jakie krzesła naprawdę są nam potrzebne. Na co zwracać uwagę kupując idealne krzesła?

Reklama

Rzecz jasna kluczowym czynnikiem przy wyborze krzeseł jest ich cena. Nie da się tej kwestii pominąć, gdyż jest to spory wydatek. Kiedy kupujemy pojedyncze egzemplarza w ramach uzupełnienia jednego pokoju, jeszcze można przejść nad tą kwestią do porządku dziennego. Kiedy jednak meblujemy całe mieszkanie, albo decydujemy się na kupno ergonomiczne krzesła obrotowego do pracy przy biurku, cena może mieć już istotne znaczenie. W tym wypadku należy jednak pamiętać o tym, co już zostało tu wspomniane. Krzeseł nie wymieniamy co parę lat. Korzystamy z nich przez kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt lat. Jeśli zatem zdecydujemy się tu na oszczędność, możemy później tej decyzji żałować.

Nie oznacza to jednak, że koniecznie trzeba z tego powodu wybierać jedynie najdroższe dostępne na rynku modele. Jest bowiem mnóstwo krzeseł, które możemy dostać za niewygórowaną cenę. Dlatego też kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest jakość materiałów i wykonania. Kupując krzesło upewnijmy się, że jest ono stabilne. Niech żaden z elementów stelaża nie sprawia wrażenia, że po dłuższym użytkowaniu ulegnie zniszczeniu. Należy zatem unikać np. krzeseł wykonanych z kiepskiej jakości plastiku lub takich, które mają niedopasowane lub źle dopasowane do siebie elementy. Wybrany przez nas model powinien także być odpowiednio wytrzymały i odporny na uszkodzenia.

Niedocenianym przez wielu czynnikiem jest także ergonomia. Ma ona znaczenie, wbrew pozorom, nie tylko przy wyborze krzeseł obrotowych i biurowych, ale także zwykłych krzeseł do kuchni, jadalni czy salonu. Kwestia ta zazwyczaj spychana jest na drugi plan choćby przez estetykę i design danego modelu oraz jego dopasowanie do ogólnego wystroju mieszkania. Tymczasem tu dochodzi do głosu ten sam argument co wcześniej – fakt, że krzesła kupujemy na lata. Powinny one zatem być wygodne i przede wszystkim funkcjonalne. Będą one zresztą jednym z najbardziej intensywnie wykorzystywanych mebli. Dlatego też należy odpowiednio dopasować krzesła do wysokości blatu, przy którym będą one stały. Powinny one mieć też odpowiednią wysokość oparcia, głębokość siedziska, etc. Dobrze się też zastanowić nad tym, czy potrzebujemy krzeseł z podłokietnikami, czy może mamy mało miejsca, więc dobrze będzie wybrać krzesła składane. Z kolei kupując obrotowe krzesło ergonomiczne należy pamiętać o tym, by zapewniało jak najbogatsze możliwości regulacji poszczególnych elementów.

Ostatnim czynnikiem, na który należy zwracać uwagę jest wspomniana estetyka. Ciężkie, drewniane krzesła nie sprawdzą się w lekkich przestrzeniach o minimalistycznym czy skandynawskim charakterze. Drewno jest jednak materiałem uniwersalnym, więc jeśli znajdziemy model, który ma smukłą budowę, to do takiego wnętrza będzie się na pewno nadawać. Z innymi materiałami – np. metal, plastik – różnie bywa, ale czy to kierując się własnym gustem, czy też z pomocą architekta wnętrz na pewno uda się coś znaleźć i na tym polu. Należy jednak brać pod uwagę, że drewno jest materiałem, który pracuje. Dlatego w kuchni lepiej sprawdzą się meble właśnie z plastiku czy z metalu. Pamiętajmy też, że niekoniecznie jesteśmy ograniczeni tym jak wygląda krzesło. Możemy pozwolić sobie na pewną indywidualizację, zakładając na ten mebel pokrowce. Nie dość, że przedmiot nabierze oryginalności, to jeszcze przedłużymy jego żywotność, choćby ze względu na ochronę przed zarysowaniami czy zabrudzeniami.

Oczywiście, krzesła możemy zamawiać przez internet i wiele sklepów ma dziś w swojej ofercie bogate katalogi. Czasem jednak warto przyjrzeć się krzesłu na żywo. Warto wyszukać wówczas jakiś dobry sklep, zwłaszcza gdy mamy wątpliwości, czy dany model faktycznie nam się spodoba, i sprawdzić własnoręcznie, czy faktycznie będziemy zadowoleni z zakupu. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą to zrobić na przykład w lokalu Centrum Krzeseł przy ulicy Ostródzkiej 53 niedaleko Trasy Toruńskiej. Tamtejsza ekspozycja jest największa w stolicy i liczy sobie aż 400 metrów kwadratowych. W takim miejscu z pewnością można znaleźć szeroki wybór asortymentu i trafić na krzesła odpowiednie do swoich potrzeb.

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close