Reklama

Dobrze Wiedzieć!Wiadomości

Czym kierować się przy wyborze przelotu i hotelu?

Reklama

Wycieczki, zwłaszcza te zagraniczne, są ostatnio tematem na topie. Sposoby na poszukiwanie tanich biletów i rezerwowanie hoteli, w których stosunek ceny do jakości jest bardzo zachęcający, są czymś, co interesuje wiele osób. Skupmy się zatem na określeniu, czym powinniśmy się kierować, żeby wybrać przelot i hotel, który zapewni nam naprawdę udane wakacje!

Reklama

Pierwsza sprawa to odpowiednie nastawienie. Tanie podróże są na wyciągnięcie ręki, o ile tylko będzie nam się chciało szukać ekonomicznych rozwiązań, zatem nawet jeśli na początku wszystkie opcje będą na pozór wyglądały tak samo, nie trzeba tracić cierpliwości. Jeżeli jesteśmy już pozytywnie nastrojeni, możemy przystąpić do selekcji, dokonywania wyboru i ewentualnego rezerwowania.

Kilka przydatnych wskazówek dotyczących przelotów

Wybierając bilety na przelot, najlepiej kierować się tym, kiedy najwięcej pasażerów może być nim zainteresowanych. Jeżeli zależy nam na niskiej cenie, warto rozważyć mniej popularne terminy – odpadają więc okolice świąt i środek sezonu wakacyjnego. Nie bez znaczenia jest też godzina odlotu – najlepiej podróżować w nocy, z dala od tak zwanych „godzin biznesowych”. Co jeszcze? Warto wziąć pod uwagę to, gdzie ląduje nasz samolot. Jeśli zależy nam na tanim locie i dlatego decydujemy się na taki, przy którym miejscem lądowanie jest lotnisko peryferyjne, leżące poza granicami miasta, to zastanówmy się, czy dojazd z niego nie zawyży zbytnio ostatecznego kosztu.

Warto też polować na promocje i być na bieżąco z nimi dzięki dostarczanemu nam na e-mail newsletterowi. Jednak zanim ulegniemy pokusie wykupienia lotu reklamowanego jako tańszy o 30%, warto zerknąć na ceny biletów u innych przewoźników.

Wybierając się w podróż z tanimi liniami lotniczymi, powinniśmy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim promocje pojawiają się zwykle w środku tygodnia. Poza tym wakacje trzeba zaplanować z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem. Przy rezerwacji online należy odznaczyć wszystkie nadprogramowe (i płatne) opcje, takie jak ubezpieczenia, dodatkowe miejsce na nogi lub pierwszeństwo wejścia na pokład. Oczywiście jeśli któraś z nich jest nam jednak potrzebna, to nie ma przeszkód, abyśmy ją sobie zamówili, jednak trzeba pamiętać, że będziemy się musieli wówczas liczyć z wyższą ceną biletu. Niektóre tanie linie lotnicze namawiają już przy rezerwacji na wypożyczenie w miejscu docelowym samochodu, jednak ceny są w tym przypadku dość zawyżone, o czym łatwo się przekonać, sprawdzając ceny tego typu usług w Internecie.

Słowami, które warto znać, jeżeli chodzi o tematykę przelotów, są „overbooking” i „bumping”. Cóż to takiego? Otóż overbooking to nazwa sytuacji, w której linie lotnicze sprzedają więcej biletów niż znajduje się miejsc w samolocie. Wynika to z założenia, że nie wszyscy pasażerowie stawią się na lot, część zmieni plany albo się spóźni. Problem powstaje wtedy, gdy wszyscy klienci się jednak pojawiają. Wówczas trzeba zdecydować, kto nie poleci. I chociaż linie lotnicze deklarują, że wybór dokonywany jest losowo, to nierzadko bywa tak, że znaczenie ma kolejność rezerwacji. A czym jest wspomniany już bumping? Jest to właśnie przeniesienie części pasażerów na inny lot. Jeśli spotka to nas, możemy żądać całkowitego zwrotu kosztów lub innych benefitów – odszkodowania, zniżki na kolejny lot albo przelotu w wyższej klasie i tej samej cenie.

Wybór hotelu – czym się kierować?

Jedno jest pewne – nie należy się kierować liczbą gwiazdek. Tutaj bowiem standardy są niejednolite i w zależności od kraju może ona oznaczać co innego. Organizując sobie wyjazd i nocleg, trzeba przede wszystkim porównać kilka rodzajów hoteli i to, co one oferują. Czasem bywa tak, że zagraniczny obiekt oznaczony jako pięciogwiazdkowy w Polsce uzyskałby zaledwie trzy gwiazdki. Warto dokładnie sprawdzić, jakie warunki oferuje hotel i co znajduje się na jego wyposażeniu. Natomiast jeśli podróżujemy po Polsce, naszą uwagę i wzmożoną czujność powinny wzbudzać nazwy takie, jak: „hotelik”, „hotelux” lub inne tego typu twory. Mogą one oznaczać, że dane miejsce nie spełniło standardów wymaganych, by zostały mu przyznane gwiazdki i nie ma prawa do używania nazwy „hotel”.

Zarówno w przypadku wyboru przelotów, jak i hoteli powinniśmy porównać jak najwięcej ofert, aby móc wybrać tę najlepszą. Jak to zrobić? Dzięki stronie www.PADO24.pl – za darmo i bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że użyjesz zamieszczonej tam porównywarki, a na pewno znajdziesz najtańszy i najlepszy hotel oraz niedrogie bilety lotnicze. Nie czekaj, aż inni będą sprytniejsi, wejdź na PADO24 i przekonaj się sam, jakie to proste!

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close