Reklama

LegionowskiNajważniejsze

Zagrożona budowa tunelu pod torami kolejowymi w Legionowie

Reklama

Pech nie opuszcza prowadzonej przez PKP PLK budowy tunelu w Al. Róż. Po kłopotach z wysokim poziomem wód, które skutecznie opóźniły inwestycję, teraz wniosek o upadłość złożył główny wykonawca, firma Budus S.A. Zaniepokojone przyszłością tej inwestycji władze Legionowa spotkały się z przedstawicielem spółki PKP.

Reklama

Termin zakończenia rozpoczętej w 2010 r. inwestycji ciągle ulega zmianie. Jeszcze w maju PKP PLK zapewniała, że wszystkie kłopoty są za nimi i w listopadzie br tunel zostanie wybudowany. W stosunku do pierwotnie podawanego terminu opóźnienie w oddaniu tunelu do użytku sięga roku – prace miały zakończyć się w październiku 2011.

– Najpierw okazało się, że trzeba było całkowicie zmienić technologię prac – wysokie wody podziemne zalewały przeprawę pod torami, teraz upada główny wykonawca – to splot nieszczęśliwych okoliczności, który może skutecznie zablokować inwestycję, na zakończenie której czekają stojący codziennie w korkach mieszkańcy Legionowa – mówi Prezydent Roman Smogorzewski.

Na spotkaniu z Krzysztofem Pietrasem z Oddziału Regionalnego Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK SA w Warszawie władze Legionowa usłyszały zapewnienia, że budowa tunelu nie jest zagrożona, a inwestycja, pomimo kłopotów głównego wykonawcy, zostanie zakończona. Obawy jednak pozostają i będziemy na bieżąco monitorować sytuację.

/UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close