Reklama
Mazowsze

Czwarta “schetynówka” w Pomiechówku?

Wszystko wskazuje na to, że gmina Pomiechówek po raz kolejny otrzyma dofinansowanie na przebudowę dróg lokalnych. Wniosek gminy znalazł się na wstępnej liście rankingowej zatwierdzonej 31 października 2012 r. przez Dariusza Piątka wicewojewodę mazowieckiego.

Reklama
foto: UG Pomiechówek

To dobra wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców Czarnowa, Kikół i Wójtostwa – projekt zakłada bowiem przebudowę dróg w ich miejscowościach.

Do 30 listopada wojewoda mazowiecki ogłosi ostateczną listę rankingową wniosków i przedłoży ją do zatwierdzenia przez Ministra Administracji i Cyfryzacji. Jeśli Pomiechówek utrzyma  swoją pozycję i znajdzie się na liście ostatecznej, będzie realizować czwartą w historii gminy „schetynówkę”.

Złożony projekt pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz rozwój spójnej i funkcjonalnej sieci dróg na terenie Gminy Pomiechówek – etap II” obejmuje swoim zakresem przebudowę drogi powiatowej w miejscowościach Czarnowo i Kikoły na długości 4 km oraz przebudowę kilku dróg gminnych, stanowiących połączenie z drogą powiatową lub drogą krajową w miejscowościach Czarnowo, Kikoły oraz Wójtostwo o łącznej długości ponad 1,6 km.

Wartość całego zadania opiewa na kwotę blisko 2,5 mln złotych.

/UG Pomiechówek/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button