Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

CSŁiI Zegrze: Obóz szkoleniowy dla uczniów z Ciechanowca (galeria)

Reklama

W ubiegłym tygodniu (13-17.05) uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciechanowca uczestniczyli w obozie szkoleniowym zorganizowanym w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Zasadniczym celem tego szkolenia było doskonalenie wiedzy o organizacji i funkcjonowaniu polskich Sił Zbrojnych oraz przygotowanie uczniów do pełnienia różnych rodzajów służby wojskowej. Uczniowie podnosili także swoje umiejętności posługiwania się sprzętem wojskowym i rozwijali swoje zainteresowania.

Reklama

W ramach obozu uczniowie mieli zorganizowane zajęcia podejmujące różne zagadnienia o tematyce wojskowej. Uczestnicy tego szkolenia uczyli się m.in.: przyjmowania postaw strzeleckich, wykonywania łącznych czynności do strzelania, wybierania miejsca i wykonywania stanowiska ogniowego, zachowania się po ogłoszeniu alarmu o skażeniach, powietrznego czy też nawiązywania łączności za pomocą radiostacji małej mocy.

Szkolenie realizowane było przez dowódców (instruktorów) na co dzień pracujących w zegrzyńskim Centrum w oparciu o obiekty szkoleniowe oraz zgodnie z planem współpracy podległych Dowódcy Generalnemu RSZ jednostek wojsk lądowych i komórek wewnętrznych z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w 2019 roku.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na placu ćwiczeń taktycznych z użyciem broni strzeleckiej i symulatora strzelania.

Uczniowie podczas szkolenia wykazali się zaangażowaniem, a część z nich chce związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi.

/red., kpt. Krzysztof Baran-CSŁiI Zegrze/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. i niemieckiego aby polski robotnik szparagowy dokładnie wykonał polecenia bauera…

  2. Zamiast religii w szkołach, wiosna zapewni więcej lekcji języka angielskiego.#wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close