ReklamaKomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionu

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Modlinie

Reklama

Port Lotniczy Warszawa/Modlin zaprezentował najnowsze informacje dotyczące liczby obsłużonych pasażerów. Prezentują się one bardzo dobrze, bo w kwietniu z podwarszawskiego lotniska skorzystało ponad 143 tys. podróżnych. 

Reklama

fot. Lotnisko ModlinOdprawa na lotnisku w Modlinie. Fot. Port Lotniczy Warszawa/Modlin

W kwietniu podwarszawskie lotnisko obsłużyło blisko 143 tys. pasażerów i 952 operacje lotnicze w ruchu regularnym Ryanair. Oznacza to ponad 32% wzrost w stosunku do marca br. Średnio przez port “przewijało się” 4 766 podróżnych dziennie.

Od początku tego roku podwarszawskie lotnisko obsłużyło już prawie pół miliona pasażerów. W całym 2014 r. planuje się tu przyjąć ponad 1,5 mln podróżnych.

ILS kat. II już działa

Od 1 maja br. Port Lotniczy Warszawa/Modlin jest drugim lotniskiem w Polsce (po Lotnisku Chopina), które posiada system ILS w kategorii II. Oznacza to, że samoloty będą mogły lądować w warunkach trudniejszych niż do tej pory. System wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności, w II kategorii, umożliwi bezpieczne lądowanie, gdy podstawa chmur będzie na poziomie 30 metrów nad płaszczyzną drogi startowej, a widzialność wzdłuż drogi startowej będzie nie mniejsza niż 400 metrów. Posiadanie systemu ILS w kat. II podwyższa standard lotniska, świadczy o jego wiarygodności operacyjnej i jest bardzo ważnym argumentem w negocjacjach z przewoźnikami.

Jak zapewniają władze portu, w kwietniu nie było przekierowań a wszystkie operacje lotnicze odbyły się zgodnie z rozkładem. Ostatnie przekierowania miały miejsce w lutym br.

Inwestycje za 35 mln zł  w tym roku

Najważniejsze inwestycje w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin, zaplanowane do realizacji w 2014 r. to: budowa północnego punktu kontroli, przesunięcie ogrodzenia lotniska (zwiększające ogrodzony obszar portu), zlecenie wykonania projektu rozbudowy terminala, wprowadzenie perymetrycznego systemu zabezpieczenia lotniska, oraz dodatkowo mniejsze inwestycje usprawniające funkcjonowanie portu. Cała suma inwestycji zaplanowanych na ten rok, łącznie z zakupami środków trwałych, wynosi ok. 35 milionów złotych.

Dokąd z Modlina?

W sezonie letnim z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do 26 miast europejskich:
Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Chania, Trapani, Piza, Palma, Shannon, Alicante, Saloniki, Marsylia, Wrocław, Gdańsk.

Baza Ryanaira w Modlinie od 23 października br.

Ryanair ogłosił utworzenie od października br. bazy samolotów w Modlinie, co dla lotniska oznacza nowe możliwości rozwoju. Przewoźnik będzie oferował więcej połączeń i jeszcze większą liczbę rejsowych samolotów. Na początku na lotnisku będzie stacjonować jeden samolot. Więcej na ten temat pisaliśmy w tej wiadomości.

/jm/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close