Zamknij

Co to jest antywindykacja? Jak wygląda pomoc prawna?

13:36, 19.11.2021 Aktualizacja: 14:37, 19.11.2021
Skomentuj

Antywindykacja zyskuje w Polsce na popularności. Ta dość nowa dziedzina usług prawnych przeżywa wręcz bardzo dynamiczny rozwój. Wynika to z jednej strony z faktu, że częściej wpadamy w problemy finansowe, ale też jesteśmy bardziej świadomi tego, że posiadanie długów nie musi od razu oznaczać końca świata. Zwrócenie się po pomoc do odpowiednich osób pozwala spokojnie egzystować i systematycznie spłacać posiadane zobowiązanie finansowe. Na czym polega antywindykacja? Jak wygląda pomoc ze strony prawników w tym temacie?

Antywindykacja to nic innego jak działania zgodne z literą obowiązującego prawa, które mają za zadanie poprawić sytuację finansową osoby zadłużonej względem wierzycieli. Mówiąc wprost - antywindykacja to oddłużanie danego podmiotu i pomaganie mu w osiągnięciu finansowej stabilizacji zachwianej przez niespłacone pożyczki. Wszystko to ma na celu poszanowanie praw dłużników w procesie egzekucji komorniczej czy szeroko rozumianej windykacji należności. Ta, jak można się przekonać z relacji różnych osób, nie zawsze przebiega w sposób łagodny. Antywindykacja pomaga zaradzić tego rodzaju problemom.

Jak antywindykacja wygląda w praktyce?


Osoby, które zgłaszają się do prawników świadczących usługi antywindykacyjne, mogą w pierwszej kolejności liczyć na indywidualną analizę swojego przypadku. Ma to na celu sprawdzenie, czy dana osoba nie padła ofiarą niekoniecznie zgodnych z prawem praktyk firm windykacyjnych, które próbują odzyskać dług. Takie przypadki zdarzają się zaskakująco często. Nieświadomi swoich praw zadłużeni klienci nie zdają sobie nawet z tego sprawy. Kancelarie antywindykacyjne dokładnie monitorują w następnych etapach pracę tych, którzy próbują odzyskać należne im pieniądze. Pilnują, by cały proces windykacji przebiegał zgodnie z prawem.

Antywindykacja to nie zwolnienie z długu!


Pamiętać jednak należy, że prawnicy specjalizujący się w antywindykacji działają nie tylko na korzyść swojego klienta, ale też pilnują, by cały proces nie godził w interesy wierzycieli. Oddłużanie nie jest więc pomocą polegającą na anulowaniu zaciągniętych zobowiązań. To usługa usprawniająca spłatę długów i chroniąca osoby zadłużone przed ewentualnymi nadużyciami ze strony windykatorów.

Korzyści antywindykacji


Skorzystanie z pomocy kancelarii antywinydkacyjnych ma sporo plusów. Przede wszystkim, osoby zadłużone nie muszą martwić się nękania ze strony wierzycieli. Ponadto, mają pewność, że wobec nic nie zostały zastosowane żadne nielegalne sztuczki, mające na celu szybsze wyciągnięcie pieniędzy. Antywindykacja stanowi pewnego rodzaju parasol ochronny nad długiem, który z jednej strony należy spłacić, ale jednocześnie nie może to odbywać się w godzący dla dłużnika sposób.

Wsparcie merytoryczne: Radca Prawny Wrocław

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%