Chudnij z Kulturą – to działa!

Plakat informujący o zajęciach

W środowy wieczór, 14 listopada Ośrodek Kultury w Wieliszewie zainaugurował cykl zajęć zatytułowany CHUDNIJ Z KULTURĄ. Na spotkanie w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach przybyła 15-osobowa grupa osób zainteresowanych problematyką zdrowego żywienia i odchudzania.

Plakat informujący o zajęciach

Spotkanie otworzył Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie Dariusz Skrzydlewski, po nim głos zabrała prowadząca zajęcia Renata Mulik (mgr rekreacji ruchowej, absolwentka krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego), posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć ruchowych i zajęć dla puszystych, w tym prowadzenie turnusów odchudzających w ośrodku Mieczysława Hulewicza – prekursora tej formy odchudzania w Polsce.

Dalsza część spotkania poświęcona była psychologicznym aspektom żywienia i zdrowego stylu życia. Poprowadziła ją Elżbieta Kupiec – psychodietetyk i doradca żywieniowy, który tak mówi o sobie: – Zdrowe, racjonalne odżywianie i ekologiczny styl życia, są moją pasją od lat. Zdobywanie doświadczeń w tej dziedzinie oraz praca z ludźmi, sprawiają mi wielką przyjemność każdego dnia. Porady, których udzielam, stosuję w codziennym życiu. Wiem, że przy wsparciu profesjonalnego doradcy można zmienić swoje nawyki żywieniowe na zawsze i w ten sposób osiągnąć zdrowie, radość i idealną wagę niezależnie od wieku. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do człowieka – wierzę, że rodzaj i sposób naszego jedzenia ma wpływ na to, jaką jakość ma nasze życie.

Pani Elżbieta przedstawiła uczestnikom zajęć ogólne problemy związane ze zdrowym stylem życia, wpływ wielu czynników na prawidłowe odżywianie i metabolizm organizmu. Każdy uczestnik zajęć został poddany pomiarom antropometrycznym obejmującym: masę ciała, obwód klatki piersiowej, obwód pasa, obwód bioder, wskaźnik BMI, zawartość wody w organizmie, zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz wiek metaboliczny.

W nowopowstałej sekcji (do której wciąż można dołączać), zajęcia gimnastyczne i nordic walking będą odbywać się w formie godzinnych spotkań dwa razy w tygodniu – w poniedziałki w godz. 17 – 18 oraz piątki w godz. 18 – 19. Odpłatność 70 zł miesięcznie (w przypadku grupy powyżej 10 osób odpłatność wyniesie 60 zł), wpłaty w biurze GCK w Łajskach. Raz w miesiącu organizowane będzie spotkanie z dietetykiem i psychologiem, którzy dodatkowo dopingować będą walce ze zbędnymi kilogramami.

/GCK Łajski/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Chudnij z Kulturą – to działa!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *