Chotomów: Większość pieniędzy przeznaczą na wiaty przystankowe

Fot. freeimages.com

28 041 złotych – taką kwotę otrzyma sołtys wsi Chotomów z budżetu gminy Jabłonna, na fundusz sołecki w 2015 roku. Według ustaleń z ostatniego zebrania wiejskiego, środki te zostaną przeznaczone głównie na budowę wiat przystankowych.

W ostatnim czasie odbyło się zebranie sołeckie wsi Chotomów, na które przybyła jedynie nieliczna grupa mieszkańców. W trakcie spotkania mieszkańcy zgłosili propozycje inwestycji, które można by zrealizować w nadchodzącym roku z funduszu sołeckiego. Wśród wniosków, które składano, znalazły się takie jak: posprzątanie ulicy Kolejowej oraz okolic rampy, zakup materiałów ogrodniczych, zaopiekowanie się krzyżem przy ulicy Kordeckiego, zakup wiat przystankowych, montaż koszy na śmieci i oświetlenia na ulicy Piusa. Propozycja Rady Sołeckiej dotyczyła również zakupu urządzeń do siłowni pod chmurką.

W trakcie zebrania zdecydowano, iż w 2015 roku fundusz sołecki zostanie przeznaczony na budowę wiat przystankowych, które mają chronić pasażerów. Przewidywany koszt zakupu jednej wiaty i jej montażu to około 6 tys. zł.

Ewentualne “nadwyżki” środków finansowych, zostaną przeznaczone na zakup urządzeń do siłowni pod chmurką.

/iw/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Chotomów: Większość pieniędzy przeznaczą na wiaty przystankowe"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *