Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Chotomów: Ruszyła inwestycja za ponad pół miliona złotych

Reklama

We wtorek (21.07) ruszyły prace przy budowie nowego chodnika, który połączy centrum Chotomowa i CEKS w Gminie Jabłonna. Roboty mają potrwać 8 tygodni.

Reklama

Chodnik o długości nieco ponad 1 kilometra powstanie na odcinku pomiędzy ulicami Kościelną, a Kisielewskiego. Połączy tym samym CEKS z centrum Chotomowa. Koszt inwestycji wyniesie dokładnie 510.081,35 zł.

W ramach zadania ma powstać ciąg pieszy o długości 1173,3 metrów, powierzchni 1972,5 m2 oraz szerokości 2 metrów. Przy okazji jego budowy przebudowanych zostanie 25 zjazdów do posesji i 4 skrzyżowania z drogami gminnymi. Roboty obejmują też wyznaczenie i wykonanie nowych przejść dla pieszych oraz odwodnienia w postaci sączków chłonnych (tzw. dren francuski).

Starostwo Powiatowe w Legionowie

Prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Legionowie inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu pieszych oraz ma umożliwić zmianę organizacji ruchu rowerów w tym miejscu. Jednoślady zostaną skierowane na drugą stronę ulicy, na istniejący obecnie ciąg pieszo – jezdny, który po wybudowaniu chodnika uzyska status ścieżki rowerowej.

Budowa jest finansowana z kasy starostwa przy współudziale Gminy Jabłonna.

/red/

Przeczytaj także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close