Chotomów: Rondo przy CEKS do poprawki – list od mieszkańca

Fot. arch. Legio24

Powstanie ronda w Chotomowie było związane ze staraniami mieszkańców, którzy wystąpili do Urzędu Gminy Jabłonna i do Starostwa Powiatowego w Legionowie z prośbą o poprawę bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania ulic Partyzantów i Kisielewskiego. Dzięki ich determinacji oraz przychylności obu samorządów około 700 uczniów uczęszczających do CEKS, pokonując drogę powiatową może korzystać ze specjalnie wydzielonych przejść dla pieszych. Jak jednak pisze mieszkaniec Chotomowa, Marcin Mizgalski, rondo wymaga jeszcze kilku poprawek.

 Obejrzane za dnia: Rondo przy CEKS wymaga poprawek:

1) przejścia miały być biało-czerwone,

2) przejścia miały być wyposażone w oświetlenie sektorowe,

3) “kocie oczy” na dziś są całkowicie zapaskudzone chemoutwardzalnym klejem, łącznie z odblaskami (które dzięki temu przestały być odblaskami),

4) wybór samych kocich oczek jest zły – wybrano najtańsze, nawierzchniowe, z których połowa nie przetrwa zimy oraz pracy odśnieżarek i

5) duży spadek nawierzchni w stronę ul. Kisielewskiego (w stronę CEKS) oraz odwodnienia “pod górę” (poważnie) oznaczają za każdym razem wielkie kałuże, bowiem cała woda z połowy ronda spływa w stronę szkoły (jak dziś). Rozmawialiśmy o tym dziś na miejscu z Wydziałem Inwestycji UG Jabłonna, ale wątpię, czy skrzynki chłonne odbiorą tyle wody. I ważne – skrzynki działać będą do przejazdu pierwszej betoniarki.

6) chlorokauczuk (malowane na asfalcie pasy) jest wykonany niechlujnie i niestarannie. Na miejscu starostwa reklamowalibyśmy wykonanie oznakowania poziomego. Puszka z drobnymi szklanymi klukami odblaskowymi do oznakowania poziomego kosztuje 120 zł. Nasz werdykt całości: trója z plusem (na zachętę, by Starostwo szybko poprawiło rondo PRZED jego odbiorem technicznym). Panie Starosto, jeszcze zdążymy?

Wpis ten został zamieszczony na jednym z portali społecznościowych oraz wysłany do Redakcji Portalu Legio24. Przesłaliśmy także te uwagi do Starostwa Powiatowego w Legionowie z prośbą o komentarz w sprawie kontroli pracy wykonawcy i usunięcia usterek.

(…) Uprzejmie informuję, że sugestie zawarte w cytowanej wypowiedzi przekazaliśmy właściwemu w tej sprawie Inspektorowi Nadzoru Budowlanego – informuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Legionowie, Joanna Kajdanowicz.

Liczyłem na odpowiedź czy będą biało-czerwone pasy na przejściach dla dzieci, a nie sprawdzenie czy biurokracja potrafi zająć się sama sobą. Pani rzecznik jako mieszkanka Chotomowa powinna choćby minimalnie zainteresować się co się dzieje we wsi – mówi Marcin Mizgalski

Odpowiedź pani rzecznik wyraźnie nie usatysfakcjonowała autora listu. Zaznaczył on także, że celem wszystkich uwag jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i realizacja budowy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, które zapadły w czasie konsultacji społecznych.

/iw/

 

 

2 razy komentowano artykuł "Chotomów: Rondo przy CEKS do poprawki – list od mieszkańca"

  1. wielbiciel | 25/09/2014, godz. 22:18 |

    Myszkin.

  2. ………………

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *