Reklama

KulturaLegio EduLegionowskiPo godzinachWiadomości

Chotomów: Przedszkolaki z Wyspy Smyków łączą pokolenia. Wzruszający występ dla seniorów

Reklama

Wychowankowie mieszczącego się w Chotomowie niepublicznego przedszkola Wyspa Smyków dały niecodzienny występ dla seniorów zamieszkujących dom opieki Wigor. W trakcie wzruszającego przedstawienia, pełnego patriotycznych piosenek, opowiedziały się przeciwko wojnie. Przedstawienie było częścią większego projektu „Łączymy Pokolenia”, realizowanego w placówce w tym roku szkolnym.

Reklama

Podczas występu przedszkolaki ze swojej perspektywy opowiadały o tym, dlaczego na świecie nie powinno być wojen, a swoją opowieść ilustrowały znanymi piosenkami z okresu II wojny światowej takimi jak: “Warszawskie dzieci” czy “Serce w plecaku”. Przedstawienie było ogromnym przeżyciem zarówno dla dzieci i seniorów. Jedni i drudzy cieszyli się ze spotkania.

Wyjątkowy występ swoją obecnością uświetnili prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz wójt Jabłonny Jarosław Chodorski.

Kolejne spotkanie dzieci i seniorów już 18 grudnia. Tym razem tematem uroczystości będą zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

– Celem naszego projektu jest budowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych opartych na otwartości, wzajemnej ciekawości i poszanowaniu różnic, współdziałanie osób w różnym wieku – dzieci i seniorów, przełamywanie utartych wyobrażeń na temat ludzi starszych, stwarzanie przestrzeni do poznawania się – mówią przedstawiciele chotomowskiej placówki.

Realizowany w Przedszkolu Wyspa Smyków program “Łączymy pokolenia” to projekt międzypokoleniowy. Jest on jest ciekawą przygodą dla obu stron – dzieci i seniorów. Wzajemne relacje międzypokoleniowe wpływają korzystnie na obie strony. Starsi mają okazję do wspomnień z dzieciństwa i swojej młodości, możliwość przekazania swojej wiedzy i doświadczeń, umiejętności, a także uniwersalnych wartości. Dzieci natomiast nawiązują bliższe relacje, doceniają bagaż doświadczeń starszego pokolenia, rozwijają postawę otwartości, szacunku, stają się wrażliwsze na potrzeby i oczekiwania seniorów oraz doświadczają wartości często pomijanych współcześnie jak miłość, uprzejmość, czułość, troskliwość, cierpliwość, czy empatia.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close