Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Chotomów: Pożar warsztatu samochodowego. Straty na 200 tys. zł

Reklama

W czwartek (18.02) o godz. 20:48 straż pożarna została powiadomiona o groźnym pożarze, jaki wybuchł w jednym z warsztatów samochodowych przy ul. Wypoczynkowej w miejscowości Chotomów (gmina Jabłonna). Ogień trawił nie tylko pomieszczenia gospodarcze, ale także znajdujące się w nich samochody. Straty wyceniono na około 200 tys. złotych.

Reklama

W chwili przyjazdu na miejsce straży pożarnej ogniem objęte było pomieszczenie lakierni oraz przylegający do niego budynek. Paliły się także 4 samochody osobowe i jedno auto dostawcze. – Pożar był w fazie rozwiniętej – informuje naszą redakcję dyżurny legionowskiej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej.

W pierwszym etapie akcji strażacy gasili płomienie za pomocą dwóch prądów wody. Jeden z nich podano do wewnątrz płonącego pomieszczenia, drugi zabezpieczał, by ogień nie przedostał się na sąsiednie zabudowania. Z objętego pożarem budynku wyciągnięto także płonące samochody, które gaszono już na zewnątrz.

Na miejscu zdarzenia obecny był właściciel warsztatu, jego żona oraz użytkownik warsztatu. Z informacji przekazanych naszej redakcji przez straż pożarną wynika, że małżonka właściciela z powodu stresu bardzo źle się poczuła. Wezwano na miejsce karetkę pogotowia. Ratownicy medyczni udzielili jej pomocy na miejscu. Nie było konieczności jej hospitalizacji.

Straty powstałe na skutek pożaru wyniosły około 200 tys. złotych. Akcja gaśnicza trwała około 2,5 godz. Uczestniczyły w niej po dwa zastępy z JRG Legionowo, OSP Chotomów i OSP Jabłonna.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button