Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Chotomów: Pożar w domku letniskowym. Straty 15 tys. zł.

Reklama

W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5.05) tuż po północy legionowska straż pożarna została powiadomiona o pożarze w jednym z domków letniskowych, znajdujących się w Chotomowie (gmina Jabłonna), przy ul. Żeligowskiego. Zgłaszający stwierdził, że pali się jedna ze ścian nośnych budynku.

Reklama

Kiedy na miejsce dojechali strażacy okazało się, że faktycznie pali się ściana, przy której wybudowano komin, ale nie tylko. Płomienie trawiły także styropianowe wykończenie komina oraz krokwie dachowe.

Straż Pożarna natychmiast rozpoczęła akcję gaśniczą polegającą na podaniu jednego prądu wody. Po wstępnym ugaszeniu pożaru zdemontowano nadpalone części budynku, resztę sprawdzono dokładnie kamerą termowizyjną. Strażacy chcieli mieć pewność, że w domu nie pozostały żadne zarzewia ognia.

W wyniku działania płomieni spalone zostało, wykonane ze styropianu wykończenie komina oraz nadpalona ściana nośna i krokwie dachowe. Zniszczeniu uległy także instalacje elektryczna i antenowa. Straty wyceniono na 15 tys. złotych.

W trwającej ponad 2 godz. akcji gaśniczej udział brały po dwa zastępy z JRG Legionowo oraz OSP Chotomów.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close