ReklamaLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Chotomów: Mając 3 promile wsiadł za kierownicę. Ludzie powiadomili policję

Reklama

W poniedziałek (20.07) policjanci z Jabłonny zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, wybrał się na zakupy. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia innych osób. Jedna z nich powiadomiła policję i uniemożliwiła nietrzeźwemu dalszą podróż.

Reklama

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, kierujący oplem mężczyzna podjechał pod sklep. Zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być on pod wpływem alkoholu. Wtedy jeden ze świadków postanowił interweniować i uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie, zabierając mu kluczyki. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego jabłonowskiego komisariatu – czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie.

– Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie – mówi rzeczniczka legionowskich policjantów podkom. Justyna Stopińska, która przy okazji chwali postawę świadka zdarzenia.

Kierujący będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close