Reklama
LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Chotomów: Chcieli ukraść katalizator. Wpadli na gorącym uczynku

Reklama

Jabłonowscy policjanci ujęli trzy osoby „na gorącym” uczynku i udaremnili kradzież katalizatora z auta stojącego na ulicy Kolejowej w Chotomowie. Za usiłowanie kradzieży trójka mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego odpowie teraz przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Jak informuje mł. asp. Agata Halicka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie wszystko rozegrało się w poniedziałek w godzinach nocnych. Mundurowi patrolujący rejon ulicy Kolejowej w Chotomowie zauważyli stojący pojazd z otwartą tylną klapą. Na widok radiowozu mężczyzna, który stał przy toyocie szybko zamknął bagażnik, wsiadł do samochodu i zaczął się oddalać. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli, w którym było dwóch mężczyzn oraz kobieta z dzieckiem. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił swąd ciętego metalu, który wydobywał się z pojazdu, a także rozgrzana szlifierka akumulatorowa i lewarek samochodowy.

Szybko okazało się, że 26- latka, 28- latek i 23- latek usiłowali dokonać kradzieży katalizatora ze skody. Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do komisariatu, a następnie osadzona w policyjnym areszcie. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziecko przebywające w samochodzie zostało przekazane pod opiekę rodzinie.

– To zatrzymanie, to kolejny cios zadany przez mundurowych w przestępczość szczególnie uciążliwą, jaką od pewnego czasu są kradzieże katalizatorów. – podkreśla mł. asp. Agata Halicka.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button