Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Chotomów: Budowa parkingu z dofinansowaniem. Będzie 185 nowych miejsc postojowych przy stacji PKP

Reklama

Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansuje budowę parkingu przy stacji kolejowej w Chotomowie. Dzięki inwestycji powstanie w tym miejscu 185 nowych miejsc postojowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Kwota dofinansowania to blisko 4 mln złotych.

Reklama

W ramach inwestycji planowane jest wykonanie ogółem 185 miejsc parkingowych (razem z miejscami dla osób niepełnosprawnych), stacja ładowania pojazdów elektrycznych, Bike&Ride, przystanek autobusowy z wiatą dla podróżnych oraz punkt informacji z toaletami. Zgodnie z przyjętą koncepcją cały teren zostanie oświetlony w energooszczędnej technologii LED i objęty systemem monitoringu wizyjnego. Zadbano także o nasadzenia, elementy małej architektury w ramach urządzenia terenu wokół i nadania mu bardziej przyjaznej dla użytkowników formy – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Jabłonna.

Na razie nie wiadomo kiedy ruszy budowa parkingu. Pewne jest, że zdecydowanie poprawi on sytuację mieszkańców Chotomowa, którzy codziennie dojeżdżają koleją do pracy lub szkoły.

Gdzie powstanie nowy parking?

Lokalizację inwestycji można zobaczyć na poniższej mapie:

/red., UG Jabłonna, UMWM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Jeden komentarz

  1. Oj długo tego parkingu nie będzie, dopiero prawie za 4 lata,. Inwestycja nie jest przygotowana, a oddanie przed wyborami będzie kiełbasom wyborczą, a nie pomocą mieszkańcom którzy apelują do wójta od i nic z tego nie wynika. Trzeba będzie czekać do końca 2022 roku. Przykre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close