Chcieli ukraść kominy

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali kobietę, dwóch mężczyzn oraz jedną osobę nieletnią podejrzanych o kradzież dwóch 30 kilogramowych metalowych kominów. Do przestępstwa doszło w miejscowości Góra na terenie jednego z gospodarstw. Dorosłym sprawcom przestępstwa za to, co zrobili grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa nieletniego sprawcy czynu karalnego znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

fot. sxc.hu

Sprawa miała swój początek wczoraj (05.02) rano w miejscowości Góra na terenie niedziałającego już gospodarstwa. 20-letni Kamil P. wraz ze swoim 15-letnim kolegą upatrzyli sobie dwa metalowe kominy jednej z chlewni. Mężczyźni postanowili je zdemontować i z zamiarem sprzedaży wywieźć na złom. Sprawcy przeliczyli się jednak, co do gabarytów i wagi kominów. Widząc, że sami nie poradzą sobie z tym zadaniem poprosili o pomoc znajome małżeństwo 39-letnią Żanetę i 35-letniego Krzysztofa O.

Para wsiadła w samochód, którym do punktu skupu złomu miały zostać przewiezione dwa 30 kilogramowe kominy i przyjechała pod wskazany adres. Przypadkowa osoba, która była świadkiem zdarzenia o tym, co zobaczyła bez wahania poinformowała oficera dyżurnego komisariatu policji w Wieliszewie.

Zajęci „pracą” mężczyźni i kobieta nawet nie zauważyli, kiedy na miejscu pojawili się policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich na gorącym uczynku przestępstwa.

Dorosłym za to, co zrobili grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa nieletniego sprawcy czynu karalnego znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

/KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Chcieli ukraść kominy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *