Chciałbyś zasiąść za kierownicą taksówki? Sprawdź, czy nadajesz się na warszawskiego taksówkarza?

Chciałbyś wykonywać wolny zawód, byś sam sobie szefem i jednocześnie jeździć samochodem po Warszawie? Zastanów się nad zostaniem taksówkarzem. Kierowcy w stolicy może zarobić nawet 12 tys. złotych miesięcznie. Sprawdź, wymagania, jakie musisz spełnić, by legalnie wozić pasażerów.

Wymagania prawne stawiane przed taksówkarzami

Kierowcy taksówek zobligowani są do spełnienia kilku warunków prawnych, które regulują ich zdolność do bezpiecznego wożenia pasażerów oraz poruszania się po mieście stołecznym. Przede wszystkim kandydat na taksówkarza musi:

 • posiadać aktualne prawo jazdy kat. B,

 • ukończyć 21. rok życia,

 • mieć własny, odpowiednio oklejony i uposażony samochód,

 • nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych uniemożliwiających pracę taksówkarza,

 • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu,

 • posiadać legitymację taksówkarską.

Chcesz wozić pasażerów po Warszawie? Nie obędzie się bez własnej działalności gospodarczej

By móc wykonywać zawód taksówkarza, niezbędne jest założenie własnej działalności gospodarczej. Zwykle kierowcy decydują się na jednoosobową działalność gospodarczą, która jest jednocześnie najprostszą w prowadzeniu i najtańszą w utrzymaniu formą działalności.

Jakie osoby nadają się na kierowców taksówki?

Za sterami taksówki odnajdzie się każdy, kto umie i lubi pracować z ludźmi. Pożądanymi cechami charakteru są: opanowanie, umiejętność zachowania zimnej krwi w nietypowych sytuacjach, zdrowy rozsądek oraz wysoka kultura osobista. Naturalnie kierowca taksówki powinien także lubić jazdę samochodem i doskonale znać topografię miasta.

Jak nauczyć się topografii Warszawy? Wielu osobom aspirującym do bycia taksówkarzem nauka topografii miasta stołecznego wydaje się nazbyt karkołomnym zadaniem. Istnieją dwa skuteczne sposoby, które pozwolą na sprawną naukę ulic i sposobu poruszania się po stolicy. Są to: nauka bezpośrednio z mapy miasta, a także regularne jeżdżenie po Warszawie i zapamiętywanie rozkładu jej ulic.

Praca taksówkarza w Warszawie – to się opłaca

Obecnie taksówkarz w stolicy może zarobić nawet 12 tys. złotych, przy czym zarobki uzależnione są od tego, czy kierowca się zrzeszy, w jakiej korporacji będzie jeździł, jaką będzie miał dostępność, a także jakim pojazdem będzie dysponował.

Coraz więcej firm taksówkarskich oferuje swoim kierowcom atrakcyjne benefity, np. iTaxi umożliwia wykupienie rodzinnego ubezpieczenia zdrowotnego, a także oferuje możliwość podpisania umowy na wynajem nowoczesnej, odpowiednio uposażonej i oklejonej taksówki.

Firma iTaxi Warszawa wygrała ostatnio przetarg na obstawianie Dworca Centralnego i Dworca Zachodniego, a także portu lotniczego im. Chopina. Dlatego też zrzeszenie się z iTaxi jest obecnie jedną z atrakcyjniejszych opcji dla warszawskich kierowców.

4 razy komentowano artykuł "Chciałbyś zasiąść za kierownicą taksówki? Sprawdź, czy nadajesz się na warszawskiego taksówkarza?"

 1. Zarobki 12 tyś??? Raczej obrót przy 30 dniach pracy po 10-12 h. Trzeba odjąć ZUS, podatek, bazę do korporacji, paliwo, eksploatacja, czasami ratę za auto. Zostaje 4000-5000… za 300-350 h pracy

 2. “Obecnie taksówkarz w stolicy może zarobić nawet 12 tys. złotych”

  że co proszę ???

 3. 12 tys. to może obrotu! Ale od tego trzeba odliczyć wszystkie opłaty, ZUSy, podatki, naprawy, abonament dla korporacji itd. Na pewno nie da się ZAROBIĆ 12 tys. w miesiącu.

 4. Kogos chyba ciezko popierrrr… 12tys zarobku! LOL!
  Obrotu jezeli juz i to tez raczej bardzo trudne do uzyskania, no chyba ze sie siedzi w samochodzie swiatek, piatek i niedziela po 12h bez wyjatku. Realnie to jest 8-10tys OBROTU z czego na czysto zostaje 3-4tys.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *