Chcesz wygodnie odpoczywać? Stwórz strefę wypoczynku w swoim salonie

Urządzając salon zazwyczaj myślimy o nim w kategoriach wizytówki naszego domu. To przecież w salonie przyjmujemy naszych gości i organizujemy rodzinne spotkania. Chcemy zatem, aby była to przestrzeń przede wszystkim piękna i elegancka. Jednak na co dzień nasz salon to przede wszystkim miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Chcesz naprawdę dobrze wypoczywać? Pomyśl o swoim salonie jako o strefie wypoczynku właśnie.

Bez sofy i fotela Twój salon nie istnieje

Kanapa i fotel to absolutnie salonowe minimum. Meble te są wyznacznikiem komfortu, synonimem odpoczynku i relaksu, nie może zatem ich zabraknąć w domowej sferze wypoczynku. Najczęściej wybierając meble do pokoju dziennego zastanawiamy się, jak narożnik, sofa, czy fotel będą się prezentowały w miejscu, w którym przyjmujemy gości. Jakie zrobią wrażenie? Czy są wystarczająco efektowne? Estetyka wyposażenia to oczywiście kwestia kluczowa, jednak nie zapominaj, że fotele do salonu to także perspektywa czytania w nich ulubionej książki, a modna sofa może stać się obietnica popołudniowej drzemki po ciężkim dniu pracy. Zatem wybierając meble do salony, pamiętaj nie tylko o ich estetyce, ale i komforcie płynącym z ich użytkowania. To właśnie kanapa i fotel decydują, czy Twój salon jest wygodny.

Jak stworzyć strefę wypoczynku?

Salon to miejsce stworzone dla kanapy i foteli. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, wybierzesz narożnik, sofę rozkładaną, czy dużą kanapę modułową, powinieneś ustawić meble w taki sposób, aby wyraźnie wydzielić strefę wypoczynku od strefy jadalnej lub po prostu reszty mieszkania. Jeśli dysponujesz małą przestrzenią, wybierz pojedynczą sofę. Jeśli Twój salon jest pokaźniejszych rozmiarów, doskonale sprawdzi się w takim przypadku duża kanapa modułowa lub narożnik. Znakomitym rozwiązaniem zaaranżowania przestrzeni są wstawione do salonu przynajmniej dwa fotele lub wygodny szezlong. Taka kompozycja mebli wypoczynkowych nie pozostawia wątpliwości, co do przeznaczenia miejsca, w którym się znajdujemy.

Kanapa, fotel, stolik – jak powinieneś to wszystko ustawić?

Sofa, mimo iż odgrywa główną rolę w każdym salonie, najczęściej spychana jest pod ścianę. A może tak zmienić standardowe ustawienia? Jeśli masz takie możliwości, ustaw centralnie w swoim salonie dwie kanapy – równolegle lub prostopadle względem siebie. Do tego minimum jeden fotel. Kanapy mogą stać także do siebie tyłem, stykając się zapleckiem. W ten sposób nastąpi naturalne połączenie dwóch przestrzeni – jadalnej i wypoczynkowej.

Aranżując rozkład mebli w salonie nie zapomnij o stoliku kawowym – niezbyt niskim, aby móc swobodnie sięgać po filiżankę z herbatą oraz odpowiednim, nastrojowym oświetleniu. Zamień jedną centralną lampę w kilka punktowych. Takie rozwiązanie pozwoli stworzyć klimat przytulności i ciepła w Twoim salonie.

Salonowa strefa wypoczynku – o czym jeszcze powinieneś pamiętać?

Aranżując miejsce przeznaczone do relaksu i odpoczynku, nie zapominaj o najbardziej popularnej rozrywce, jaka towarzyszy wszystkim członkom rodziny na co dzień, czyli telewizji. Stwórz praktyczny i komfortowy kącik telewizyjny. Jak to zrobić? Najprościej będzie wykorzystać do tego lekkie szafki telewizyjne, praktyczny stolik, który z łatwością pomieści tacę z przekąskami oraz mobilne elementy wyposażenia, takie jak poduszki i pufy.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Chcesz wygodnie odpoczywać? Stwórz strefę wypoczynku w swoim salonie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *