Chcesz pomóc chorym dzieciom? Przynieś do starostwa nakrętki!

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Wszyscy doskonale wiemy, że istnieje wiele sposobów, aby pomóc innym, bardziej potrzebującym osobom. Jednym z nich jest zbieranie nakrętek od plastikowych butelek. W Starostwie Powiatowym w Legionowie od października prowadzona jest zbiórka korków w ramach akcji zakretki.info. Dzięki wrzucaniu nakrętek do specjalnie przygotowanych pojemników pomagamy przyrodzie, ale przede wszystkim chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

14 ton korków umożliwia bowiem zakup nowego wózka inwalidzkiego. Chętnych do pomocy w ten sposób samorządowcy zachęcają do przynoszenia nakrętek do Kancelarii Starostwa mieszczącej się na parterze budynku oraz do Biura Paszportowego w legionowskim ratuszu.

Innym sposobem na pomoc potrzebującym jest recykling zużytego sprzętu elektronicznego. Wraz z Fundacją Serce Dziecka legionowskie starostwo prowadzi zbiórkę starych telefonów komórkowych, które przynosić można do pokoju 104 w Starostwie Powiatowym w Legionowie oraz do Biura Paszportowego. Wystarczy, że podczas domowych porządków odłożymy na bok dawno już nie używane lub niedziałające komórki, a potem dostarczymy je do punktu zbiórki. Pozbędziemy się elektrośmieci, których nie można wyrzucać wraz z resztą odpadów, a przy okazji pomożemy chorym dzieciom.

Kiedy sprzątamy nasze mieszkania lub miejsca pracy okazuje się, że gromadzimy całe mnóstwo papierów i gazet. Na szczęście mamy sposób i na to. Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Legionowie prowadzi zbiórkę makulatury. Zebrane gazety, książki, papiery oraz kartony zostają sprzedane, a cały dochód przeznaczany jest na pomoc najbiedniejszym. Zbiórka prowadzona jest w budynku przy ul. Piłsudskiego 3 (dawny urząd miasta Legionowo).

Jak widać, żeby pomóc tym, którzy naszej pomocy potrzebują nie trzeba wiele. Zachęcamy więc do włączenia się w wyżej wymienione akcje, bowiem razem możemy zdziałać naprawdę dużo.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Chcesz pomóc chorym dzieciom? Przynieś do starostwa nakrętki!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *