Chcesz chronić telefon? Oto sposoby

Fot. pixabay.com/CC0 Creative Commons

Telefon i smartfon są urządzeniami, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków jest w stanie wydać na najnowszy model urządzenia sporą kwotę.

Minęły czasy, gdy telefon kojarzył się jedynie z urządzeniem służącym do dzwonienia. Dzisiaj takich modeli na rynku jest niewiele – zastąpiły je urządzenia wielofunkcyjne, które mogą posłużyć również np. za aparat fotograficzny, radio i kamerę. Za pomocą smartfonów wielu z nas odbiera i wysyła maile, często nawet służbowe. Coraz częściej to właśnie urządzenie służy nam do wykonywania przelewów bankowych.

Ochrona telefonu

Niestety wielu Polaków wciąż nie pamięta o tym, by we właściwy sposób chronić się w Sieci. Użytkownicy często pozostawiają w urządzeniu mobilnym zapisane hasła do banku czy skrzynek pocztowych. Tymczasem, jak dowodzą raporty policyjne, telefony bardzo często padają łupem złodziei. Policja co roku notuje ponad 20 tys. przestępstw związanych właśnie z tymi urządzeniami (źródło: http://www.statystyka.policja.pl/st/informacje/87763,Przestepstwa-dotyczace-telefonow-komorkowych.html?search=8263531).

Czy istnieje sposób, by w przypadku utraty telefonu lub smartfonu odzyskać choć pieniądze? Operatorzy mobilni oferują ubezpieczenie urządzeń przenośnych, jednak przed podpisaniem konkretnej umowy należy dokładnie przeczytać regulamin usługi, by wiedzieć, czego możemy się spodziewać, jeśli nasz sprzęt zostanie ukradziony. Nie tylko operatorzy, ale i niektóre firmy, np. Gadget Cover, mają w swoich ofertach usługę Mobile Phone Insurance. Zapewnia ona ochronę telefonu lub smartfonu w przypadku kradzieży. W pakiecie jest też szereg dodatkowych możliwości. Możemy ubezpieczyć nasze urządzenie na wypadek zgubienia, zalania lub upadku. Niektóre firmy rozszerzają ofertę o nielimitowaną liczbę napraw, co może być przydatne szczególnie dla tych osób, którym często zdarza się narazić urządzenie na działanie czynników zewnętrznych.

Link do usługi firmy Gadget Cover – https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance/

Czy to się opłaca?

Biorąc pod uwagę fakt, że wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telefonu lub smartfonu, ubezpieczenie urządzenia jest opłacalne. Taka ochrona ma jeszcze jedną zaletę – jesteśmy zabezpieczeni na wypadek niepowołanego użytkowania go przez osobę trzecią. Warto więc zadbać o ubezpieczenie telefonu.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Chcesz chronić telefon? Oto sposoby"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *